تجمع اعتراضی کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان در اعتراض به مطالبات‌شان

0
صبح روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸، جمعی از کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان در اعتراض به مشکلات و پرداخت نشدن حقوق شان، پس از چند روز مستمر در مقابل درب مدیریت نیروگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.
کارگران چند روزیست که به صورت مسالمت‌ آمیز و بدون اینکه واحدی تعطیل شود و خللی در کارشان پیش آید، مقابل درب مدیریت این نیروگاه دست به تجمع زده‌ اند.
یکی از کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان با بیان علت اصلی اعتراضات گفت: شرکتی که اکنون عهده‌دار راه‌ اندازی و بهره‌ برداری از نیروگاه است، حقوق و مزایای کارگران را همچون سالیان قبل پرداخت نمی‌کند و علاوه بر آن، هر ماه با تاخیر و به صورت علی‌ الحساب، دستمزد آنان را پرداخت می‌کند.
برخی از کارگران این نیروگاه شرایط تبدیل وضعیت به قراردادی را دارند، اما متاسفانه این پروسه از سوی مسئولین نیروگاه صورت نمی‌گیرد.
وی با بیان اینکه نیروگاه از جمله نیروگاه‌ های استراتژیک منطقه است و در ته خط شبکه قرار دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است، تاکید کرد: برای رسیدگی به وضعیت کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان و در راستای مطالبه گری جریان دانشجویی، از این نیروگاه بازدید خواهیم کرد تا ضمن دیدار با مسئولین نیروگاه، پیگیر مطالبات کارگران باشیم.
روز ۵ خرداد نیز حدود ۱۰۰ تن از کارگران با تجمع در مقابل ساختمان درب مدیریت این نیروگاه گفتند: یکی دیگر از دغدغه‌های پرسنل تامین نشدن قطعه توسط شرکت مالک نیروگاه( توبا) و شرکت بهره بردار نیروگاه( مپنا) است و این امر باعث به خطر افتادن پایداری سیستم می شود.
همچنین اجرا نشدن کامل چارت سازمانی و تبدیل وضعیت پرسنل پیمانکار که با گذراندن تمامی مراحل گزینشی اعم از مصاحبه، استعلام قانونی، سابقه کار مرتبط و تصویب هیئت مدیره  با مخالفت شرکت مالک نیروگاه( توبا) متوقف شده را یکی دیگر از مطالبات کارکنان معترض این نیروگاه بیان کرد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود