تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

0

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه
روز یکشنبه ۱۳ خرداد ۹۷، گروهی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در اعتراض به بخشنامه اخیر کارفرما مبنی بر تعطیلی سه روز مجتمع، مقابل ساختمان مدیریت شرکت تجمع کردند.

دلیل اصلی نارضایتی این دسته از کارگران، به صدور بخشنامه‌‌ای مربوط به تعطیلی سه روزه پیش رو است که در آن کارگران امکان اضافه‌کاری ندارند.
کارگران می‌گویند: این بخشنامه به تازگی ازسوی کارفرما به واحدهای زیرمجموعه‌ این مجتمع ابلاغ شده و مدیریت این واحد صنعتی در مقام کارفرما هیچ پاسخ روشنی به آنها نداده است.

به گفته معترضان، کارفرما برای کاهش هزینه‌های جاری مجتمع این بخشنامه را صادر کرده است تا میزان دریافتی کارگران را به حداقل برسد.
این کارگران با بیان اینکه مجتمع هفت تپه دست‌کم ۶۰۳ نفر نیروی کار رسمی دارد که ۲۰۰ نفرشان در سال جاری مشمول بازنشستگی براساس قانون مشاغل سخت و زیان‌آور خواهند شد، افزود: این کسر اضافه‌کاری در میزان مستمری بازنشستگی آنها تاثیرگذار بوده و آنها را متضرر می‌کند.

آنها شمار کارگران غیررسمی مجتمع را به حدود ۲۸۰۰ نفر اعلام کردند که بیشترشان به صورت روزمزدی در این مجتمع مشغول کارند، افزودند: کارگران روزمزدی کمترین دریافتی را دارند که اگر کارفرما با این بخشنامه اضافه‌کاری‌های آنان را حذف کند، حقوقشان به حداقل کاهش می‌یابد.

همچنین بیش از ۳۷۰نفر از کارگران بازنشسته این مجتمع که هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی خود را از کارفرما دریافت کنند روز شنبه این هفته در این واحد تولیدی دست به اجتماع صنفی زده بودند.
پرداخت نشدن چندین ماهه دستمزد، حذف مزایای عرفی و چندین ماه حق بن از دیگر خواسته‌های این گروه از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود