تجمع اعتراضی کارگران عملیات نگهداری خط راه‌آهن در تبریز در اعتراض به تبعید سایر کارگران

0
روز سه شنبه ۱۸ تیر ۹۸، جمعی ار کارگران عملیات نگهداری خط راه‌آهن در تبریز در اعتراض به تبعید سایر کارگران این حوزه به دیگر نقاط، در مقابل ساختمان ناحیه خط راه‌آهن استان آذربایجان شرقی، تجمع اعتراضی برپا کردند.
کارگران راه آهن آذربایجان طی پیامی گفتند: با دستور نهادهای امنیتی، ۱۱ تن از کارگران حوزه تبریز عملیات نگهداری خط راه‌آهن آذربایجان به حوزه‌های دیگر تبعید شده‌اند که در واکنشکارگران امروز در جلوی ساختمان ناحیه تجمع کرده‌اند.
کارگران خواستار عدم دخالت نهادهای امنیتی هستند که به جای تامین امنیت تنها باعث مخدوش شدن امنیت روانی کارگران می‌شوند. همچنین خواستار توضیح مدیر کل راه‌آهن آذربایجان در مورد عدم مقاومت در برابر فشارهای نهادهای امنیتی هستند.
‏ايستگاه راه آهن تبريز، توسط فرناند پویون معمار فرانسوی در سال ۱۲۹۵ شمسی طراحی شده ‌است.
ایستگاه راه‌آهن تبریز در سال ۱۲۹۵ خورشیدی با بهره‌برداری از محور تبریز-جلفا به‌طول ۱۴۹ کیلومتر در تبریزافتتاح شد و پس از آن در سال ۱۳۳۷ خورشیدی محور تبریز-تهران به‌طول ۷۴۸ کیلومتر به بهره‌برداری رسید.
طراح ساختمان جدید این ایستگاه حیدر غیایی بوده‌است. این ساختمان در اسفند ماه ۹۵ به ثبت ملی رسید. از ویژگی‌های برجسته ایستگاه راه‌آهن تبریز می‌توان به حمل و نقل بین‌المللی کالا به ترکیه و اروپا از طریق محور تبریز-رازی، حمل و نقل بین‌المللی کالا به جمهوری خودمختار نخجوان از طریق محور تبریز-جلفا و تنها خط برقی راه‌آهن در ایران (خط برقی تبریز-جلفا) اشاره کرد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود