تجمع اعتراضی کارگران شیر پگاه تهران مقابل ساختمان قوه قضائیه

0

صبح روز شنبه ۱۷ آذر ۹۷، کارگران شیر پگاه تهران در اعتراض به تحویل ندادن زمین‌هایشان توسط سپاه پاسداران، در مقابل ساختمان قوه قضائیه واقع در خیابان ولیعصر تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

لازم به ذکرست که در طول سال جاری این چندمین بار است که کارگران شیر پگاه دست به اعتراض برای پس‌گرفتن زمین‌هایشان می‌کنند. آنها فروردین ماه سال ۹۶ و شهریور ماه سال جاری نیز به نشانه اعتراض تجمع کرده بودند.

کارگران معترض در تجمع خود می‌گویند: چندین سال است ۷۰۰ نفر از کارگران خانواده شیر پگاه تهران منتظر دریافت ۱۵۰ هزار متر از زمین‌های مسکونی خود (به رغم گرفتن حکم تخلیه از دستگاه قضایی) هستند ولی هیچ پاسخ روشنی به ما داده نمی‌شود و معلوم نیست پس از سالها انتظار چه زمانی قرار است با این زمین‌ها صاحبِ یک سرپناه شویم.

تجمع اعتراضی کارگران شیر پگاه تهرانگفته می‌شود، حدود ۲۰ سال پیش صنایع شیر پگاه برای خانه‌دار کردن بیش از ۷۰۰ کارگر این واحد صنعتی، قطعه زمینی به وسعت حدود ۱۵۰ هزار متر را در محدوده شهرک حکیمیه تهران پارس تهیه و واگذار می‌کند.

اما این زمین‌ها بعدا توسط سپاه پاسداران تصرف شده و کارگران پگاه به رغم گرفتن حکم تخلیه از دستگاه قضایی هنوز نتوانسته‌اند به زمین‌های خود برسند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود