تجمع اعتراضی کارگران شهرداری شوشتر

0

روز دوشنبه ۲۳ مهر ۹۷، کارگران اداری و موتوری شهرداری شوشتر ، در اعتراض به عدم دریافت چندین ماه دستمزد خود دست از کار کشیدند.
کارگران که تعداد آنها به بیش از ۲۰۰ نفر می‌رسید بدلیل پرداخت نشدن دست کم ۶ماه حقوقشان در محوطه شهرداری دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

به گفته کارگران معترض: صبح امروز جلسه‌ای در محل شهرداری با حضور فرماندار، اعضای شورای شهر و شهردار برگزار شد و آنها قصد داشتند تا با تجمع اعتراضی خود مشکلاتشان را به مسئولان برسانند.

این در حالیست که تا این لحظه هیچ مسئولی به اعتراض کارگران توجهی نکرده است. کارگران نیز در مقابل اعلام کرده‌اند که این بی توجهی‌ها سبب کوتاه آمدن آنها از خواسته هایشان نخواهد شد و آنها به اعتراضشان ادامه خواهند داد.

کارگران همچنین افزودند: قبل از دی ماه سال ۹۶ همه کارگران شاغل در شهرداری شوشتر تحت مسئولیت مستقیم شهرداری مشغول کار بودند اما برخلاف نظر کارگران به یکباره همه قراردادها به پیمانکاری تغییر کرد. در نتیجه این تبدیل وضعیت، شش ماه است به دلیل ناتوانی مالی پیمانکاران، پرداخت دستمزد کارگران در سال‌جاری به تاخیر افتاده است.

کارگران شهرداری شوشتر همچنین اعلام کردند که به غیر از عدم دریافت حقوق ماهیانه خود مدتهاست که حق بیمه کارگران نیز پرداخت نمی‌شود. از تیرماه سال جاری اداره تامین اجتماعی شوشتر نیز از تمدید و تعویض دفترچه‌های بیمه درمانی کارگران خودداری میکند.

وضعیت بد اقتصادی کارگران طوریست که مسئولان از آن ناآگاه نیستند ولی هیچ رسیدگی به مشکلات آنها نمی‌کنند و مشکلات معیشتی کارگران روزبه‌روز بیشتر از قبل می‌شود.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود