تجمع اعتراضی کارگران شرکت باختر بیوشیمی مقابل ساختمان وزارت بهداشت

0
روز دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸، تعدادی از کارگران شرکت باختر بیوشیمی در اعتراض به مشکلات شغلی خود، مقابل ساختمان دیوان عدالت و وزارت بهداشت در تهران، تجمع اعتراضی برپا کردند.
شرکت باختر بیوشیمی با سابقه کار ۳۰ ساله در کرمانشاه واقع شده است.
کارگران تجمع کننده در مقابل ساختمان دیوان عدالت بنری مبنی بر خواسته‌هایشان را در دست داشتند.
یزدان نوربخش نماینده شورای کار شرکت باختر بیوشیمی کرمانشاه گفت: شرکت باختر بیوشیمی با سابقه کار ۳۰ ساله در شهرستان کرمانشاه حدودا ۵ سالی می‌شود که با مشکل قیمت گذاری دارویی از سوی سازمان غذا و دارو کشور مواجه شده و به همین دلیل شرکت توان تولید دارو ندارد.
وی ادامه داد: کارگران شرکت باختر بیوشیمی برای حل این مشکل با ارگان‌های مختلف نامه‌نگاری هایی انجام دادند و حتی بارها اعلام شد که این شرکت با این شرایط ظرفیت تولید ندارد و تعطیل می‌شود ولی متاسفانه هیچ مسئولی در این زمینه موضوع را پیگیری نکرد.
اول فرودین ماه امسال این شرکت دست به تعدیل نیمی از نیروهایش زد و از ۱۰۰ کارگر شرکت فقط ۴۵ نفر باقی ماند و مابقی تعدیل شدند.
وی در ادامه افزود: هفته گذشته ما که حدودا ۴۰ کارگر بودیم به دیوان عدالت اداری جهت رسیدگی به شکایتی که ۶ ماه گذشته از سازمان غذا و دارو داشتیم مراجعه کردیم که قاضی این پرونده گفت با گذشت ۶ ماه هنوز این سازمان جواب نامه را به ما ارائه نداده است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود