تجمع اعتراضی کارگران سازمان عمران شهرداری آبادان

0 69

صبح روز یکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷، عده‌ای از کارگران سازمان عمران شهرداری آبادان در مقابل ساختمان شرکت عمران دست به تجمع اعتراضی زدند.
این تجمع در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق ماهیانه کارگران شکل گرفت.

به گفته کارگران: ما بیش از ۸۰ کارگر شاغل در سازمان عمران شهرداری آبادان هستیم که دست‌کم ۳ماه حقوق نگرفته‌ایم. کارگران در ادامه اضافه میکنند که به دلیل مشکلات مالی دیگر نمیتوانند به این وضعیت ادامه بدهند و قادر به اداره زندگی خود نمی‌باشند.
این در حالیست که با شروع سال تحصیلی جدید ممکن است عده‌ای از کارگران به دلیل وضعیت بد معیشتی خود نتوانند فرزندانشان را برای ادامه تحصیل ثبت‌نام کنند.

کارگران همچنین اضافه کردند: تعدادی از همکاران ما که در آستانه بازنشستگی با عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور هستند به دلیل پرداخت نشدن هزینه بازنشستگی از سوی کارفرما امکان بازنشسته شدن ندارند.
گفته می‌شود مدتی است که بیمه کارگران پرداخت نشده است و این مساله تمدید دفترچه‌های بیمه آنها را با مشکلاتی مواجه کرده است.

لازم به ذکرست که روز گذشته نیز عده‌ای از کارگران در سازمان آتش‌نشانی و فضای سبز شهرداری آبادان دست به تجمع اعتراضی زدند. این تجمع در اعتراض به بلاتکلیفی و عدم دریافت حقوق معوقه کارگران در مقابل دفتر معاون شهرداری شکل گرفت.
کارگران معترض سازمان عمران شهرداری آبادان با ساختن خاکریز مقابل ورودی این سازمان، شدت اعتراض خود را به مسئولان نشان دادند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود