تجمع اعتراضی کارگران تولی‌ پرس و بسته‌بندی البرز

0

کارگران تولی‌ پرس و بسته‌بندی البرز از روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷، تجمع اعتراضی خود را در محوطه کارخانه در شهرک صنعتی البرز قزوین شروع کردند و تا امروز دوشنبه ۲ مهر ۹۷، همچنان ادامه دارد.

کارگران تجمع کننده که تعداد آنها به ۴۰۰ نفر میرسید، از جمله کارگرانی هستند که با یک کارفرمای مشترک در دو کارخانه مستقر در شهرک صنعتی قزوین مشغول به کار هستند.

کارگران نسبت به تعطیلی‌های مستمر کارخانه و عقب افتادن مطالبات مزدیشان و کوتاه بودن زمان اعتبار قراردادهای استخدامی معترض هستند.

یکی از کارگران در خصوص تجمعشان گفت: کارگران برای رسیدن به خواسته‌هایشان از روز شنبه ۳۱ شهریور در محوطه دو کارخانه تجمع کردند و چون به نتیجه‌ مشخصی نرسیدند، تصمیم گرفتند برای دومین و سومین روز متوالی در محوطه محل کار خود اجتماع کنند.

گفته می‌شود در تمام سه روزی که کارگران در اعتراض به سر می‌برند، هیچ رسیدگی به خواسته‌هایشان صورت نگرفته است و حتی کارفرما یا مقام مسئولی برای پیگیری مطالباتشان مراجعه نکرده است.
کارفرما از روز شنبه ۲۷ مرداد کارگران را به تعطیلی اجباری دو هفته ای فرستاد اما تا امروز نیز کارخانه شروع به کار نکرده و کارگران در مرخصی اجباری به سر می‌برند.
طی این عملکرد کارفرما کارگران نگران وضعیت امنیت شغلی خود می‌باشند. بسیاری از کارگران قراردادهایی تا پایان ماه شهریور داشتند و کارفرما فقط با ۸ نفر از کارگران تا پایان مهر ماه قرارداد جدید منعقد کرده است.

لازم به یادآوریست که کارگران این کارخانه ها تا کنون بارها دست به اعتراض و اعتصاب برای رسیدگی به خواسته‌هایشان زده‌اند.
کارگران در تاریخ ۱۱ مرداد، ۲۷ مرداد و ۱۰ شهریور نیز دست به تجمعات اعتراضی در مقابل فرمانداری و اداره کار شهرستان البرز زده بودند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود