تجمع اعتراضی کارگران بیکارشده فاز ۱۹ پارس جنوبی

0

تجمع اعتراضی کارگران بیکارشده فاز ۱۹ پارس جنوبی
صبح روز شنبه ۲ تیر ۹۷، کارگران بیکارشده فاز ۱۹ پارس جنوبی برای چهارمین بار در مقابل پالایشگاه تجمع اعتراضی برپا کردند.

حدود ۲۰نفر از کارگران که تا پیش از این در بخش نگهبانی و حراست مشغول به کار بودند بعد از شروع بهره‌برداری پالایشگاه دهم بیکار شده‌اند.

کارگران در رابطه با مشکل خود میگویند: هنگام تمام شدن پروژه و بهره‌برداری از پالایشگاه بیکار شدیم ولی مسئولان وعده دادند که ما را به سرکار باز می‌گردانند که این وعده‌ها تا کنون محقق نشده است. ما که سالها در فاز پارس جنوبی کار کرده‌ایم درست نیست که به بهانه اتمام پروژه بیکار شویم و نتوانیم چرخ زندگی خود را بگردانیم.

کارگر دیگری که از اهالی شهر کنگان می باشد، می‌گوید: چهار روز است که مقابل پالایشگاه جمع شده‌ایم. با توجه به نابودی مشاغل محلی در منطقه مانند کشاورزی و صیادی به دلیل حضور صنعت، تنها مسیر درآمدی مردم منطقه، پالایشگاه‌های پارس جنوبی هستند که این مسیر نیز روز به روز برای بومیان مسدودتر می‌شود.
وی در ادامه گفت: بهتر است مسئولان فکری به حال جوانان بیکار شده بکنند چون اگر در پروژه‌ها به کارگرفته نشویم، هیچ راهی برای امرار معاش در منطقه نداریم.

این در حالی است که تا پیش از این قرار شده بود این نیروهای حراستی به صورت قرارداد موقت جذب شوند که از قرار معلوم این وعده‌ها به سرانجام نرسیده و این کارگران دوباره بیکار شده‌اند.
فاز ۱۹ پارس جنوبی در شهرستان کنگان واقع است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود