تجمع اعتراضی کارگران اخراج شده شرکت قوطی سازی قزوین

0 56

تجمع اعتراضی کارگران اخراج شده شرکت قوطی سازی قزوین
روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ ۹۷، کارگران شرکت ایران قوطی شهر صنعتی البرز قزوین در اعتراض به اخراج و بیکاری خود مقابل سازمان تامین اجتماعی در این شهر دست به تجمع زدند.

کارگران بیکار دست نوشته‌هایی در دست داشتند که روی‌ آن‌ها نوشته شده است: «ایران قوطی جنایت می‌کند تامین اجتماعی حمایت می‌کند» و «پایمال شدن حق کارگر به چه قیمت».

این کارگران پس از چند ماه بیکاری برای احقاق حقوق و مطالبات معوقه به قضاییه ایران مراجعه کردند ولی در تبانی بین عوامل سازمان تأمین اجتماعی و شرکت ایران قوطی با قضاییه ایران تلاش‌شان بی نتیجه ماند.

با توجه به اینکه استان قزوین دارای ظرفیت‌های بالایی در بخش صنعت و تولید است، اما چند سالی بوده که برخی از واحدهای تولیدی با تعدیل نیرو، عدم پرداخت حقوق و غیره مواجه هستند که کارگران این شرکت‌ها طی چند بار تجمع در مقابل استانداری قزوین خواستار رسیدگی مسئولان به این اوضاع اسفناک شدند. اما شرکت‌های تولیدی دیگر هم به این درد دچار شده و کارگران آن‌ها از بی‌توجهی مسئولان رنج می‌برند.

شرکت ایران قوطی تولید کننده قوطی‌های مواد غذایی است. کارخانه تولیدی شرکت ایران قوطی در شهرک صنعتی البرز واقع در کیلومتر ۱۰ اتوبان قزوین-زنجان قرار دارد و با تعداد ۲۵۰ نفر پرسنل که ۱۲ نفر آن را زنان تشکیل میدهند مشغول به کار است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود