تجمع اعتراضی کارگران اخراجی میدان نفتی آزادگان شمالی

0

روز سه شنبه ۲۸ اسفند ۹۷، کارگران اخراجی میدان نفتی آزادگان شمالی برای دومین روز متوالی در مقابل استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برپا کردند.
این در حالیست که آخرین روز کاری دستگاه های اجرایی در سال جاری پشت سر گذاشته شد، اما هیچ مقام مسئولی در این خصوص پاسخگو نبوده است.

کارگران اخراجی میدان آزادگان شمالی همزمان با ۲۲ بهمن امسال بعد از مدت ها حضور در لیست انتظار بکارگیری شدند اما اشتغال این تعداد نیرو حتی به یک ماه هم نرسید و در نهایت ۲۳ نفر از این کارگران که همگی نیروهای حراست این میدان هستند در ۱۱ اسفندماه به دلیل آنچه نیروهای غیربومی خوانده شده، از کار بیکار شدند.

این کارگران که همگی خود را از اهالی روستاهای اطراف این میدان نفتی معرفی کرده اند، خواستار شفاف سازی این اقدام صورت گرفته هستند که چرا برخی مسئولان به بهانه استخدام دیگر نیروهای مورد نظر خودشان ، ما کارگران بومی را اخراج کرده اند.

این افراد در دومین روز تجمع خود خواستار پاسخگویی مسئولان هستند و در همین خصوص پیگیری خبرنگار ما با شرکت مهندسی توسعه نفت (متن) بی نتیجه ماند.

شهرستان هویزه در جنوب غربی خوزستان، قرار دارد. میدان نفتی آزادگان در حدود ١٢٠ کیلومتری غرب اهواز (غرب رودخانه کارون) در منطقه مرز مشترک بین ایران و عراق تالاب هورالعظیم قرار گرفته است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود