تجمع اعتراضی کارکنان پروژه البرز مال کرج مقابل ساختمان مرکزی بانک سامان

0
ظهر روز یکشنبه ۱۲ خرداد  ۹۸، جمعی از کارکنان پروژه البرز مال کرج در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی‌شان در مقابل ساختمان مرکزی بانک سامان واقع درخیابان ولیعصر تهران تجمع اعتراضی برپا کردند.
معترضین در این تجمع خواستار پرداخت بیش از یکسال حقوق معوقه خود از سوی مجموعه بانک سامان شدند.
پروژه البرز مال که در زیربنای ۲۳۳ هزار متر مربع در شهر کرج در حال ساخت بود، حدود ۴ماه است توسط بانک سامان پلمپ و متوقف شده است. در این میان پرسنل فعال در این پروژه، چندین ماه است که به دنبال حق و حقوق خود از بانک سامان هستند.
به گفته یکی از کارگران معترض، پروژه البرز مال اولین پروژه بزرگ تجاری در استان البرز حصارک می‌باشد و بانک سامان نیز از سهامدارن بزرگ این پروژه است که به دلیل بدهی بالای پروژه به بانک سامان، این پروژه در تاریخ ۲اسفند ۹۷ به صورت کامل در اختیار بانک سامان قرار گرفت.
یکی دیگر از پرسنل و مهندسین این پروژه گفت، حراست بانک سامان در این تجمع با رفتاری نامناسب و به دور از اخلاق با کارگران برخورد کرده و معاونت حقوقی بانک سامان نیز در مقابل این حجم از اعتراض، هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد و تنها به دادن وعده‌‌های پوچ اکتفا می‌کند و هیچ برنامه‌ای برای پرداخت پول پرسنل این پروژه ندارند.
یکی دیگر از پرسنل و مهندسین این پروژه با بیان اینکه بیش از یک سال است که حق و حقوقی دریافت نکرده است اظهار داشت:
بنده شکایت این موضوع را به وزارت کار هم ارجاع داده‌ام تا بلکه از این کانال پیگیر حق و حقوق ما باشند.
پرسنل و کارگران این پروژه به مدت یک سال و نیم از شرکت قبلی حقوق‌ طلب دارند که طبق قانون بانک سامان باید پاسخگوی این بدهی‌ها باشد اما تاکنون برای وصول مطالبات این افراد اقدامی نکرده است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود