تجمع اعتراضی کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت

0

صبح روز یکشنبه ۲۶ اسفند ماه ۹۷، کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و معوقات مزدی خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارکنان معترض دست نوشته هایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود:
جای شما عالیه سفره ما خالیه
حقوق معوقه ۴۸ ماهه کارکنان سهام عدالت پرداخت باید شود.

همزمان با آغاز چهاردهمین روز از اعتراضات کارکنان سهام عدالت، آنها گفتند که بالاخره عصر روز گذشته جلسه‌ای با حضور مدیرکل بازرسی وزارت اقتصاد، معاونت حراست نیروی انسانی وزارت، مدیرکل سهام عدالت و دو نفر از نمایندگان کارکنان دفاتر سهام عدالت برگزار شد.

این جلسه با موضوع رسیدگی به وضعیت مطالبات کارکنان سهام عدالت در حالی برگزار شد که نمایندگان حاضر در جلسه پیشنهادات خود را برای وصول مطالبات خود برای حاضران مطرح کردند.

کارکنان سهام عدالت با اشاره به اینکه پس از بحث و بررسی مسائل دو طرف؛ علیرغم مطالبات چند میلیاردی سازمان خصوصی‌سازی به کارکنان سهام عدالت، بخشی از پیشنهادهای نمایندگان کارکنان مورد تایید مسئولان حاضر در جلسه قرار گرفته و سایر پیشنهادات در جلسه امروز بحث و برسی می‌شود.

به گفته آنها؛ پرداخت همه معوقات مزدی و بیمه‌ای به تمام کارکنان سهام عدالت اعم از شهرستانی آنهم به صورت کامل و حذف هر گونه تعهدنامه که سازمان خصوصی‌سازی امضای آن را پیش‌شرط پرداخت مطالبات مزدی کارکنان کرده است، بخشی از دلایل اعتراض کارکنان سهام عدالت در چهارده روز گذشته بوده است که تاکنون از سوی مسئولان سازمان خصوصی‌سازی اجرایی نشده است.

به گفته آنان؛ مدیریت سازمان خصوصی‌سازی در مقام کارفرمای کنونی اعتقادی به ادامه فعالیت تعاونی‌های سهام عدالت که از حدودا ۱۲ سال پیش همزمان با اجرای طرح سهام عدالت تشکیل شده است، ندارد و تصمیم به انحلال آن گرفته است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود