تجمع اعتراضی کارکنان سازمان منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس عسلویه برای دومین روز متوالی

0
روز دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸، کارکنان سازمان منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس در عسلویه، در اعتراض به “اسکان اجباری کارکنان، اجرای طرح غیر کارشناسی روزکاری و حذف آیتم های حقوقی ، برای دومین روز تجمع اعتراضی برپا کردند.
روی بنری که در دست تجمع کنندگان بود، نوشته شده بود:
«اجرای قهری طرح روزکاری، باعث از هم پاشیدن بنیان خانواده بسیاری از کارکنان می گردد. چرا آمار واقعی شاخص های آلودگی و آسیب های اجتماعی را به اطلاع عموم نمی رسانید؟،جمعی از کارکنان رنج دیده اقماری سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه».
«اقماری‌کاری» نوعی شیفت‌کاری است که بیش از یک روز طول می‌کشد و برای فرد در ازای روزهای کار، زمان استراحت در نظر گرفته می‌شود.
کارگران پیمانکاری نفت و گاز اخیرا در توصیف وضعیت اقمارکاران در صنعت نفت نوشته‌اند: «کارکنان اقماری شرکت نفت و شرکت ملی حفاری بر اساس یک حساب و کتاب ساده از تمام کارمندان دولت بیشتر ساعات کاری دارند؛ آن هم نه زیر کولر و یا در کنار بخاری و پشت میز بلکه در شرایط سخت کاری و دوری از خانواده، که بر این اساس در هر ماه ۱۴ روز در محل کار و ۱۴ روز هم استراحت دارند… شرایط محیط کار، گرما، نداشتن اینترنت، نداشتن دسترسی مناسب به شبکه تلفن‌همراه، و دوری از خانواده را هم به آن اضافه کنید».

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود