تجمع اعتراضی کارکنان تعاونی‌ سهام عدالت برای چندمین بار

0

صبح روز یکشنبه اول مهر ۹۷، عده‌ای از نمایندگان کارکنان تعاونی‌ سهام عدالت ، به تهران سفر کرده و برای چندمین بار دست به تجمع اعتراضی زدند.

این تجمع در مقابل ساختمان سازمان خصوصی سازی شکل گرفت و معترضین خواهان رسیدگی به وضعیت مطالبات خود بودند.
به گفته تجمع‌کنندگان و کارکنان تعاونی‌ سهام عدالت: حدود ۱۵۰۰ نفر هستیم که پس از ۱۱ سال فعالیت در دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، هنوز وضعیت شغلی‌مان مشخص نیست و در عین حال به دلیل پرداخت نشدن حدودا ۴۲ ماه از مطالبات مزدی‌مان، در وضعیت بد معیشتی قرار داریم.

به گفته یکی دیگر از اعضای معترض شرکت‌کننده در این تجمع: بیش از ۹۰ درصد کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت شهرستانهای کشور از اقشار ضعیف جامعه هستند.
این در حالیست که سازمان خصوصی‌سازی برخلاف مصوبه مورخ ۹۷/۶/۷ هیات وزیران اعلام نموده از هر شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستانی فقط به دو نفر امکان پرداخت حقوق آنهم به ازای هر نفر در ماه ۹۹۲هزار تومان را دارد که زیر حداقل قانونی کار است.

یکی دیگر از معترضین تعاونی سهام عدالت گفت: هر یک از ما کارگران با چند سر عائله برای چندمین بار برای دریافت حداقل مطالبات مزدی‌مان از شهرستان‌های دورافتاده برای اعتراض به تهران سفر کرده‌ایم. درحالی هنوز وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات مزدی‌مان هنوز نامشخص است که تعداد زیادی از ما امروز اول مهر توانایی مالی کافی برای ثبت‌نام و خرید لوازم تحریز فرزندانمان را در مدرسه نداشته‌ایم و این بسیارتاسف‌بار است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود