تجمع اعتراضی کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت

0 69

تجمع اعتراضی کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت
روز دوشنبه ۲۸ خرداد ۹۷، جمعی از نمایندگان کارکنان تعاونی سهام عدالت با سفر به تهران برای چندمین بار در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی دست به تجمع اعتراضی زدند و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

این کارگران که از نقاط مختلف کشور برای پیگیری وضعیت شغلی و مطالبات معوقه خود عازم تهران شده‌اند، می‌گویند: پس از ۱۱ سال فعالیت در دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، هنوز وضعیت شغلی‌مان مشخص نیست در عین حال به دلیل پرداخت نشدن حدود ۳۹ماه از مطالبات مزدی‌مان، در وضعیت بد معیشتی قرار داریم.

بخش دیگری از علت برپایی این تجمع صنفی، نارضایتی جمعیت هزار و پانصد نفری کارکنان دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت سراسر کشور بابت محقق نشدن وعده رئیس سازمان خصوصی‌سازی در «آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت» است که از قرار معلوم در آن روز قول پیگیری وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات کارکنان سهام عدالت را تا پایان سال ۹۶ داده است.

معترضان میگویند، پیش از این نیز کارکنان دفاتر سهام عدالت مقابل ساختمان‌های مجلس، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی تجمع اعتراضی برپا کرده بودند که در همه این تجمعات مسئولان مربوطه وعده پیگیری مطالباتشان را داده‌اند.
معترضین یادآور شدند: سال گذشته تعدادی از همکارانمان حین بازگشت از یکی از این اجتماعات اعتراضی در تهران در حوالی جاده اراک بر اثر سانحه تصادف مجروح شدند. شدت تصادف به حدی بود که دو راننده خودرو که یکی از انها راننده خودرو حامل کارکنان دفاتر سهام عدالت بود، درجا کشته شدند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود