تجمع اعتراضی و درگیری زلزله‌زدگان در اعتراض به قطع برق کانکس‌ها و چادرها

0
روز یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸، ماموران شهرداری در سرپل ذهاب در گرمای بسیار شدید قصد قطع کردن برق کانکس ها و چادرهای زلزله‌زدگان را داشتند که با تجمع و اعتراض شدید زلزله زدگان، بویژه زنان، مواجه شدند.
عصر روز یکشنبه در پی تجمع زلزله‌زدگان سرپل ذهاب در اعتراض به قطع برق کانکس ها در گرمای شدید هوا، نیروهای امنیتی به منظور پایان دادن به تجمع مردم مداخله کردند و اعتراض به خشونت کشید.
یکی از زلزله زدگان خشمگین علیه خامنه ای و حکومت آخوندی شعار می داد.

تجمع و اعتراض شدید زلزله زدگان شامگاه یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸ نیز ادامه داشت. زلزله زدگان خشمگین خیابان را با آتش زدن لاستیک و سطل های زباله مسدود کردند. وقتی کارگزاران رژیم آتش نشانی برای خاموش کردن آتش ها فرستادند، زلزله زدگان و بخصوص زنان با پرتاب سنگ به طرف آتش نشانی مانع از خاموش کردن آتش می شدند.
دولت تاکنون هیچ اقدامی برای بازسازی این شهر و کمک به زلزله‌زدگان نکرده است. یکی از اهالی می‌گوید: مردم آواره سرپل با پول خودشان لوله‌ی فاضلاب و وسایل تعمیراتی خریده‌اند.
در روز شنبه ۲۹ تیر نیز، جمعی از زلزله زدگان در روستاهای قلمه، بی بیانس و مله دزگه از توابع شهرستان سرپل ذهاب در اعتراض به عدم لغو بازپس گیری وام هایی که دولت برای ساخت و تعمیر خانه های آنها پرداخت کرده است، تجمع و تحصن  کردند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود