تجمع اعتراضی مهندسین و اصرار ماموران به برهم زدن تجمع

0 66

تجمع اعتراضی مهندسین و اصرار ماموران به برهم زدن تجمع 
روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷، در اعتراض به بخشنامه جنجالی وزیر راه و شهرسازی مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

ماموران انتظامی با تهاجم به جانب تجمع کنندگان معترض در مقابل وزارت راه و شهرسازی در تهران سعی در جمع آوری بنرهای مهندسین ناظر ساختمانی و برهم زدن تجمع اعتراضی آنان را داشتند که با مقاومت تجمع کنندگان روبرو شده و به اعتراض خود ادامه دادند.

مهندسین بر روی بنرهایشان خواسته های خود را آورده بودند از قبیل:
آقای آخوندی فقط ۵ درصد ساختمانها مجری ذیصلاح دارند و بقیه توسط بساز بفروش ساخته می گردد. چطور توقع دارید بساز بفروش برای خودش ناظر انتخاب نماید؟
ما مهندسین ناظر ساختمان از حقوق قانونی و کرامت انسانی خود تا آخر دفاع خواهیم کرد.
آقای آخوندی بخشنامه نمیتواند بر خلاف نص صریح آیین نامه اجرایی مصوب هیئت وزیران باشد.

لازم به توضیح است عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در روزهای پایانی سال ۹۶ نامه‌ای به استانداران مبنی بر به رسمیت شناختن حق انتخاب مالکان برای تعیین مهندسان ناظر ساختمانی ارسال کرد که زمینه ساز ایجاد مخالفت‌ها و اعتراضات زیادی شد.

با اجرای این ابلاغیه حدود ۱۰۰ کارمند نظام مهندسی ساختمان گلستان کار خود را از دست خواهند داد و حداقل ۳۰۰ نفر که شامل خانواده‌های این پرسنل هستند تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

به گفته کارشناسان با اجرای این بخشنامه، درآمد ناظر به پرداخت مالک بستگی دارد و این موضوع باعث کاهش کیفیت ساخت و ساز خواهد شد. زیرا مالک بدنبال ناظری است که همسو با نظرات او باشد.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود