تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان کرمانشاهی در حمایت از معلمان زندانی

0
صبح روز شنبه ۱۱ خرداد ۹۸، جمعی از معلمان و فرهنگیان کرمانشاهی در حمایت از معلمان زندانی و در اعتراض به حکم انفصال از خدمت محمد حبیبی، معلم محبوس در زندان اوین دست به تجمع اعتراضی زدند.
معلمان و فرهنگیان کرمانشاهی معترض در تجمع خود تراکتهایی را در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود:
جای معلم زندان نیست
معلمان زندانی را آزاد کنید
توطئه انفصال خدمت محمد حبیبی معلم در بند را محکوم می کنیم
قابل ذکرست که محمد حبیبی در تاریخ چهارم دی ماه سال گذشته در نامه‌ای تحت عنوان « ۱۰ماهی که گذشت» نوشته بود:
بعد از حدود ۱۰ماه از بازداشت غیرقانونی اینجانب، سرانجام در تاریخ یکم دی‌ماه حکم قطعی در دادگاه تجدید نظر شعبه ۳۶ به وکیلم ابلاغ شد که عینا تأیید حکم بدوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب بود.
با وجودی که در این مدت ده‌ماه با فشارها و ناملایمات فراوانی مواجه بوده‌ام، در مشورت با وکلای مجربم، از هرگونه انتشار مطلب یا امضای بیانیه‌هایی که در مناسبتهای مختلف از زندان و از طرف همبندیانم صادر می‌شد، خودداری کردم، تا از هرگونه بهانه‌جویی‌های احتمالی برای کاهش رأی بدوی جلوگیری شود.
از جمله این فشارها می‌توان به ضرب و شتم در هنگام بازداشت در تجمع روز معلم در مقابل دیدگان همکارانم ( تجمعی کاملا صنفی ، مدنی و قانونی )، اعزام به بازپرسی با وضعیت نابهنجار پوششی (لباس و شلوار پاره و بدون کفش با پاهای برهنه)، اعزام به زندان تهران بزرگ با همان شرایط و نگهداری غیرقانونی، در این زندان به مدت ۴ ماه و نیم در کنار متهمان به شرارت و سرقت و در شرایطی با کمترین امکانات انسانی، اشاره کرد…

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود