تجمع اعتراضی معلمان مریوانی در حمایت از معلم زندانی محمد حبیبی

0

روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸، معلمان مریوانی در حمایت از معلمان زندانی و در اعتراض به حکم انفصال از خدمت محمد حبیبی معلم محبوس در زندان اوین، و همچنین در اعتراض به پایین بودن حقوق شان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

معلمان معترض در تجمع خود تراکتهایی را در دست داشتند که بر روی انها نوشته شده بود:
«ما خواهان آزادی بی قید و شرط تمام فعالان صنفی هستیم،
دانشجو معلم اتحاد اتحاد، ما خواهان حقوق بالای خط فقر هستیم ، برخورد قهری با معلمان محکوم است ، نه به حکم انفصال محمد حبیبی» .

لازم به ذکرست محمد حبیبی، فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران در جریان تجمع روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت معلمان مقابل سازمان برنامه و بودجه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به قرنطینه ۲ زندان تهران بزرگ منتقل شد.

محمد حبیبی در زمان بازداشت به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در اثر جراحات وارده بر روی کمر و کشاله ران و کشیده شدن روی آسفالت همچنان شدیدا درد می‌کشد. با وجود اینکه بارها به بهداری زندان مراجعه کرده و درخواست اعزام به مراکز درمانی داده اما هیچ اقدامی جهت اعزام ایشان به بیمارستان صورت نگرفته است.

پس از بازداشت محمد حبیبی و انتقال به زندان تهران بزرگ در ابتدا برای ایشان قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی صادر و خانواده وی نیز نسبت به تامین وثیقه اقدام کردند؛ در ادامه پرونده به «شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب» تهران به ریاست ماشاالله احمدزاده ارجاع شد اما احمدزاده قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی پرونده جدید و قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی پرونده پیشین را لغو و قرار بازداشت موقت برای ایشان صادر کردند و از همان زمان تاکنون در زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شوند. خانواده محمد حبیبی به قرار بازداشت و لغو وثیقه اعتراض کرده‌اند و اکنون منتظر پاسخ «دادگاه» در این زمینه هستند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود