تجمع اعتراضی مردم سیل‌زده معترض روستاهای گلستان و مازندران در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان

0

مردم سیل‌زده معترض روستای سرتا، بازیارخیل، موسی‌کلا، جناسم ، خاندیکلا ، وارمی و سنه‌کوه میانرود مازندران در اعتراض به روند کند خدمات‌رسانی و بی‌توجهی مسئولان به سیل‌زدگان روستاهای بالادست میاندورود در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اثر بارش شدید باران جاده ارتباطی ۶ روستای بالادست میاندورود به دلیل رانش جاده و افتادن درخت قطع شده است.
تعدادی از اهالی این روستاها با تجمع مقابل فرمانداری میاندورود نسبت به عدم توجه به این روستا و مطالبات مردم اعتراض کردند و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

یکی از اهالی این روستاها گفت: راه ارتباطی قطع است و کسی خبر ندارد که مردم این روستاها در چه وضعیتی هستند.
وی افزود: مردم این روستاها کشاورز و دامدار هستند و حتی نان برای خوردن ندارند و کسی به بالادست نرفته است و نیاز به وسیله نقلیه برای بازگشایی جاده وجود دارد.
وی همچنین تصریح کرد: ما تقاضای کمک به همه آسیب دیدگان را داریم ولی این نیست و باید به مردم بالادست میاندورود توجه نشود.
همچنین گفته می‌شود که برق و تلفن مناطق بالادست میاندورود قطع است.

تا صبح امروز جمعه دوم فروردین ۹۸، مردم و بویژه معلولین سیل زده شهرستان آق قلا در استان گلستان همچنان هیچگونه دسترسی به آب و غذا و وسایل بهداشتی ندارند. از نیروهای امدادی هم هیچ خبری نیست. فقط کمک های مردمی و اقدامات خود مردم و جوانان با کمترین وسایل و ابزار و تجهیزات لازم در صحنه هستند و مشغول کمک می باشند که مطلقا پاسخگو نیست.
این وضعیت برای افراد معلول جسمی و سالمندان و بیماران وضعیت بسیار اسف بار است.

خانم مریم رجوی طی پیامی در تویتر خود نوشتند:
حادثه جگرسوز قربانی شدن شمار زیادی از هموطنان به‌ویژه کودکان معصوم در سیل استان گلستان قلوب مردم ایران را جریحه‌دار کرد، با صمیمانه‌ترین همدردیها به بازماندگان و مردم شریف گلستان، عموم مردم به‌ویژه جوانان را به حمایت از سیل زدگان فرا می‌خوانم.

خانم رجوی همچنین اضافه کردند:
سیاست‌های ویرانگر رژیم آخوندی و چپاول سرمایه‌های مردم ایران و به هدر دادن آنها در تروریسم و جنگ‌افروزی مردم ما را در برابر کمترین حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل بی‌دفاع گذاشته و خسارات و تلفات ما در این حوادث بسا بیشتر از استاندارد جهانی است.

 

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود