تجمع اعتراضی مردم برازجان به بی آبی

0 130

تجمع اعتراضی مردم برازجان به بی آبی
بامداد روز دوشنبه ۲۱ خرداد ۹۷، جمعی از مردم برازجان در اعتراض به بی‌آبی در مقابل اداره آبفای این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

گرما، روزه داری، داشتن فرزند کوچک، نبود تانکر آب و بی آبی، همچنان در استان بوشهر و به خصوص دشتستان و برازجان ادامه دارد و مردم را همچنان معترض نگه داشته است و اداره آبفای شهر هیچ اقدامی برای رفع مشکلات مردم نمی‌کند.

این در حالی است که مسئولین استان بوشهر آنقدر به این مساله بی اهمیت مانده اند که قطعی آب که البته حادثه کم سابقه ای در استان بوشهر و به خصوص دشتستان نیست، به چندین روز رسیده است و در گرمای بالای ۵۰ درجه و آن هم ماه رمضان، مردم را به اعتراض در فضای مجازی و حتی در حدی که شهروندان برازجانی به درب اداره آب این شهر رفته و با رییس آب و فاضلاب درگیری لفظی هم پیدا کرده اند.
اما هنوز وضعیت به همان منوال است و توضیح قانع کننده ای هم از سوی مسئولین داده نشده و هیچ راه حلی هم عملی نشده است.

علاوه بر این مشکلات شاپور رجایی، مدیرعامل آب منطقه‌ای آب استان بوشهر ـ گفته که «آب‌شیرین کن ۴۵ هزار متر معکبی برای دشتستان مطالعه شده و امیدواریم تا یک ماه آینده پیشنهاد استان به تصویب وزارت نیرو برسد تا بلافاصله این طرح با اولویت برداشت از سد دالکی که آب مناسب و پایدارتری نسبت به سد رئیسعلی دلواری دارد، اجرا شود».
این اقدامی است که می توانست حداقل ۴ یا ۵ سال پیش مطالعه شود و امروز به بهره برداری برسد تا چنین مشکلاتی کم تر شود.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود