تجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانی شوشتر در اعتراض به تعیین‌تکلیف نشدن وضعیت‌شان

0
روز دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸، جمعی از مربیان پیش دبستانی شوشتر در اعتراض به تعیین تکلیف نشدن وضعیت‌شان در مقابل دفتر نماینده شوشتر و گتوند در مجلس تجمع اعتراضی برپا کردند.
خواسته مربیان پیش دبستانی جذب مربیان بعد از سال ۹۲به‌صورت حق‌التدریسی و نه به‌صورت خرید خدمات آموزشی هستند.
معترضان مربیان پیش دبستانی شوشتر که حدود ۷۰ نفر بودند خواسته‌های خود را با مسئولان دفتر نماینده مردم شوشتر و گتوند در میان گذاشته و خواستار پیگیری موضع شدند.
معترضین در تجمع خود بنرهایی در دست داشتند که بر روی یکی از بنرها نوشته شده بود:
ما خواستار رسیدگی… در خصوص حق ‌التدریس شدن مربیان پیش دبستانی مشمول قانون هستیم.
یکی از معترضین گفت: بسیاری از مربیانی که در این تجمع شرکت دارند چندین سال سابقه کار در دوره پیش دبستانی دارند، من هم به مدت چهار سال است که در این دوره مشغول به کار هستم.
اداره آموزش و پرورش شهرستان شوشتر گفت: این مربیان حدود ۲۶۰ نفر هستند که از سال ۹۶ در پیش دبستانی‌های شهرستان شوشتر به کار گرفته شده اند.
این نهاد همچنین افزود: به تازگی طرح استخدامی جدیدی با عنوان خرید خدمات در وزارت آموزش و پروش در حال اجراست اما این مربیان به شرکت در این طرح قانع نیستند بلکه خواستار تبدیل وضعیت به حق التدریسی هستند.
تبدیل وضعیت نیروها به حق التدریسی نیاز به مجوز وزارت آموزش و پرورش و مصوبه مجلس دارد که هنوز در این زمینه بخشنامه‌ای ابلاغ نشده است.
لازم به ذکرست روز شنبه ۱۱ خرداد نیز، مربیان پیش دبستانی خوزستان در اعتراض به جذب نیروهای جدید به جای نیروهای باتجربه در مقابل اداره آموزش و پرورش استان دست به تجمع اعتراضی زدند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود