تجمع اعتراضی مالباختگان موسسه بدر توس مقابل استانداری خراسان رضوی

0

روز شنبه ۱۰ فروردین ۹۸، جمعی از مالباختگان موسسه بدر توس از زیر مجموعه های کاسپین در مشهد (وابسته به سپاه پاسداران) به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

شایان ذکر است در اسفند ۹۷ موسسه کاسپین طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود:

«پیرو اطلاعیه شماره (۱) در زمینه ادامه فرآیند اجرایی ساماندهی مطالبات سپرده گذاران تعاونیهای اعتبار غیرمجاز منحله الزهرا مشهد، پیوند مشهد، حسنات اصفهان، عام کشاورزان مازندران، امید جلین گرگان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه و بدر توس مشهد اطلاعات تکمیلی ذیل را به اطلاع مشتریان مشمول طرح میرساند :
۱- بنا به درخواست آندسته از مشتریان که در این مرحله برای آنها کارت بانکی صادر شده است، امکان استفاده از کارتهای مزبور در خودپردازها و پایانه های فروشگاهی(پوز) شبکه بانکی فراهم میباشد. ضمن آنکه مشتریان محترم برای نقل و انتقال وجوه از طریق سامانه های ساتنا و پایا میبایست صرفاً به شعب پست بانک در سراسرکشور مراجعه نمایند.
۲- مطابق مصوبه کمیته منتخب سران محترم قوا و برنامه ساماندهی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عاملیت موسسه اعتباری کاسپین در این مرحله از پرداخت ها، نکات زیر مورد توجه قرار میگیرد: الف) مبالغ واریزی به حساب مشتریان پس از احتساب دریافتی¬های مراحل قبل خواهد بود. ب) کلیه دیون اعم از تسهیلات دریافتی و تضامین مشتری کسر خواهد شد. ج) برای کلیه مشتریان تعاونیهای هفتگانه از زمان انتقال حسابها (کانورت)، سود محاسبه نخواهد شد.
۳- با توجه به ضرورت انجام کنترلهای لازم در زمینه حسابهای مربوط به تعاونی اعتبار منحله بدرتوس، سپرده گذاران این تعاونی میبایست مدارک کامل مربوط به منشاء وجوه خود را به شعب موسسه تحویل نمایند تا مراتب پس از بررسی به اطلاع آنان برسد .
۴- در پایان به اطلاع کلیه مشتریان مشمول این مرحله میرساند فرآیند پرداختها تا زمان تصفیه کامل سپردههای سپرده گذاران محترم تداوم خواهد داشت و در صورت عدم امکان مراجعه در مهلت ذکر شده در جدول زمانبندی مربوطه، جای نگرانی برای مشتریان محترم وجود نخواهد داشت.»

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود