تجمع اعتراضی طلبکاران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز

0 44

روز سه‌شنبه ۱۵ آبان ۹۷، عده‌ای از فروشندگان و قطعه‌سازان در مقابل درب ورودی شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز تجمع اعتراضی برپا کردند.
این تجمع در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان صورت گرفت.

یکی از معترضین حاضر در تجمع گفت: ۳۶ نفر فروشنده و قطعه ساز هستند که با شرکت گروه ملی همکاری داشتند و از سال ۹۳ مطالبات آنها پرداخت نشده است.

وی در ادامه اضافه کرد: در این مدت این شرکت مبلغ کمی از مطالبات ما را پرداخت کرده اما میزان زیادی از مطالبات و بدهی ما باقی مانده است و با وجود بارها تجمع و اعتراض کسی پاسخگوی ما نیست.

فرد معترض با اشاره به اینکه مورد حمله ماموران خدماتی این شرکت نیز قرار گرفته‌اند گفت: با بر سرکار آمدن مدیریت جدید در این شرکت قرار بود ماهانه بدهی ما پرداخت شود که متاسفانه به این وعده خود هم عمل نکردند.

لازم به ذکرست که در تجمع روز سه‌شنبه هیچ مسئولی جهت پاسخگویی به اعتراض آنها مراجعه نکرد و در همین خصوص یکی از معترضین گفت: یک سال است که هیچ کدام از این قطعه سازان و فروشندگان با شرکت گروه ملی اهواز همکاری نمی کنند.

همچنین روز دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷، جمعی از بازنشستگان گروه ملی در اعتراض به پرداخت نشدن حق سنوات خود در مقابل این شرکت تجمع کرده بودند.

توضیحات: شرکت گروه ملی سال ۸۸ در راستای خصوصی سازی و اجرای اصل ۴۴ به یکی از شرکت های زیرمجموعه امیر منصور آریا واگذار شد ولی در ادامه با کشف اختلاس ۳۰ هزار میلیارد ریالی و ارتباط آن با ۲ بانک بزرگ کشور، در سال ۹۰ مدیریت آن به طور موقت در اختیار دادگستری قرار گرفت و اسفند ۹۵ به بانک ملی واگذار شد.
بلاتکلیفی این شرکت موجب زیان انباشته در این مجتمع عظیم فولادی شده و باعث شده این شرکت که زمانی در صنعت فولاد کشور پیشرو بوده، اکنون تنها با پنج درصد ظرفیت خود کار کند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود