تجمع اعتراضی در میدان شهدای کازرون

0 107

تجمع اعتراضی در میدان شهدای کازرون
روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷، مردم کازرون بمنظور اعتراض به جدا سازی و تجزیه کازرون در میدان شهدای این شهر تجمع کردند و از سایر همشهریان درخواست حمایت و پیوستن به تظاهرات نمودند.
طبق گزارشات رسیده بازار کازرون نیز تعطیل می باشد. زنان و جوانان این شهر علیه این طرح شعار می دهند:
شیر شیران آمده لشگر دیوان آمده

مطابق اخبار دریافتی، تعدادی از معترضین در کازرون توسط ماموران گارد ضد شورش دستگیر شده اند.

در واکنش به این دستگیریها یکی از شهروندان کازرونی خطاب به سایر معترضین گفت: « این همشهریان به خاطر ما دستگیر شدند. باید حمایت کنیم. احقاق حق این نیست که فقط بیایم و چهارتا شعار بدیم و بریم خونه هامون».

وی سپس از دوستان و همشهریان کازرونی خواست که برای آزاد کردن دستگیرشدگان به پاسگاه ۱۳ بنیاد در فلکه موسوم به بنیاد شهید در کازرون بروند.

همچنین مردم کازرون روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۷، مقابل استانداری در این شهر تجمع کردند و بار دیگر به  طرح جدا سازی  شهر اعتراض کردند.
طی ماه گذشته اعتراض عمومی به طرح تقسیمات کشوری در کازرون برای روزهای پیاپی ادامه داشت. معترضان در خیابان‌های شهر تظاهرات کردند.

در حالی این مناطق با حدود ۴۵هزار نفر جمعیت به شهرستانی جدید تبدیل خواهند شد که بنا بر قانون، حداقل ۱۲۰هزار نفر جمعیت را بایستی داشته باشند.
با توجه به حضور و فعالیت نیروها و عوامل حکومتی برای کنترل شعارها، اما مردم کازرون اعلام کرده اند که از خواسته خود برای یکپارچگی این شهرستان کوتاه نخواهند آمد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود