تجمع اعتراضی خانواده‌های کارگران زندانی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

0

روز دوشنبه سوم دیماه ۹۷، خانواده‌های کارگران زندانی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، در اعتراض به بازداشت عزیزانشان در مقابل استانداری خوزستان واقع در اهواز تجمع اعتراضی برپا کردند.
تجمع کنندگان همراه با خود دست نوشته هایی داشتند.
بر روی تراکت‌هایی که در دست کودکان و والدین کارگران هست از جمله نوشته شده است:
بابا منتظرت هستم
پدرم را آزاد کنید
پسرم را آزاد کنید
کارگر زندانی آزاد باید گردد

خواسته‌ حاضران در تجمع، آزادی همه کارگران بازداشتی فولاد اهواز است.
معترضان می‌گویند: درحالیکه همه مسئولان از نماینده مجلس گرفته تا مقامات وزارت کار، وعده داده بودند همه کارگران بازداشتی تا روز یکشنبه آزاد می‌شوند اما هنوز تعدادی از کارگران در بازداشت به سر می‌برند.
خانواده‌های کارگران، خواستار پاسخگویی مقامات استانداری و شورای تامین شدند.

صبح امروز نیز کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز طی اعلام فراخوانی از سایر کارگران و مردم دعوت کردند تا با حضور مقابل استاندرای از کارگران بازداشتی حمایت کنند.
در این فراخوان آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام و دعای خیر
اکنون که بر همگان ثابت شد مسئولان ارشد استان و مسئولان قضایی باکینه توزی و غرض ورزی ؛ در آزادی همکاران در اسارت ما کوتاهی مینمایند و به همه وعده های خود مثل همیشه پشت پا زده و تنها قصد فریب ما و افکار عمومی را داشتند بر یکایک کارگران شجاع و دلسوز و غیرتمند گروه ملی فولاد واجب است هم اینک با حضور مقابل دادگاه انقلاب در کنار خانواده و فرزندان همکاران مان حمایت خود را از برادران مان اعلام و پیگیر آزادی ایشان باشیم.
با همکاری اداره حراست هیچ ممانعتی برای خروج همکاران وجود ندارد.
ساعتی دیگر در مقابل دادگاه انقلاب خواهیم بود و اشک از چشمان خونبار فرزندان برادران و همکاران دربند خود میزداییم و چشم براه آزادی ایشان خواهیم بود.
ان شاءالله

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود