تجمع اعتراضی خانواده‌های قربانیان سانحه هوایی تهران – یاسوج

0

تجمع اعتراضی خانواده‌های قربانیان سانحه هوایی تهران – یاسوج
روز شنبه اول اردیبهشت ۹۷، خانواده‌های قربانیان سانحه هوایی تهران – یاسوج در اعتراض به کندی تجسس و پیدا نشدن پیکرهای کشته شدگان و مشخص نشدن علت این حادثه مقابل ستاد مدیریت بحران در تهران تجمع کردند.

علی رغم اینکه ۲ ماه از این حادثه می‌گذرد ولی علت دقیق حادثه هنوز مشخص نیست و همه مشکلات را به عهده خلبانی انداخته‌اند که خود نیز قربانی این حادثه است.
هوا در آن روزی که هواپیما به سمت یاسوج حرکت کرد ناپایدار بود و نباید از تهران پرواز می‌کرد.
همچنین به گفته برخی مسئولان، حین مسیر نیز وضعیت جوی ناپایدار شده در حالی که می‌توانست قبل از پرواز پیش‌بینی‌ها و اقدامات لازم صورت گیرد.

خانواده های قربانیان در ۲۶ فروردین نیز مقابل ساختمان صلح هلال احمر تجمع کرده بودند. در گزارشهای منتشر شده از اعتراضات خانواده ها فردی که ۴ نفر از اعضای خانواده خود را در این حادثه از دست داده بود می گوید: زمانی که حادثه سقوط هواپیما رخ داد روزهای طلایی از دست رفت، هماهنگی بین ستاد بحران و هلال‌احمر نبود، نیروهای محلی و کوهنوردان می‌خواستند وارد عملیات شوند ولی به آنها اجازه داده نشد و جستجوی اجساد آنقدر طول کشیده که ما نگرانیم هوا به سمت گرمی رود و پیکرها آسیب بیشتری را دچار شوند.

وی ضمن انتقاد از مدیران هلال‌احمر گفت: مدیران باید از پشت میز نشستن و اقدامات نمادین دوری کنند، اجساد اگر کف خیابان بود که ما هم به راحتی می‌توانستیم آن را پیدا و جمع‌آوری کنیم. نیروهای امدادی و جستجو وظایفشان فعالیت در شرایط سخت است به نظرمان آنها تجهیزاتشان ضعیف بوده و باید برنامه‌های منسجمتری را انجام می‌دادند.

پدر یکی دیگر از قربانیان سانحه هوایی نیز گفت: بسیاری از خانواده‌ها علاوه بر مرگ عزیزانشان در سانحه هوایی اطرافیانشان را به دلیل این خبر ناگوار از دست داده و سکته کرده‌اند. خواسته ما از مسئولین این بوده که سیاست‌بازی و شوآف‌بازی را کنار گذاشته و به جای کوتاهی سرعت عمل بیشتری انجام دهند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود