تجمع اعتراضی جوانان بندر دیلم

0 90

تجمع اعتراضی جوانان بندر دیلم
روز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۹۷، جوانان دیلمی برای دومین بار در اعتراض به عدم بکارگیری نیروی کار بومی در تاسیسات نفتی در حوزه جغرافیایی شهرستانهای دیلم و گناوه دست به تجمع اعتراضی زدند.

آنها در طی این اعتراض جاده گچساران به بنادر دیلم و گناوه در نزدیکی مرز استان کهگیلویه و بویراحمد و استان بوشهر را با وجود گرمای سوزان و وزش باد شدید داغ به مدت ۱۲ساعت بستند.

لازم به ذکرست که روز سه شنبه در پی انتشار فراخوان برای تجمع ،شورای تامین شهرستان بندر دیلم تشکیل جلسه داده بود و بخشدار منطقه امام حسن ضمن بازدید از منطقه نفتی “گوره” با انتشار بیانیه ایی، بر توقف استخدام نیروهای غیربومی در تاسیسات نفتی تاکید کرد و از جوانان درخواست کرده بود که از اقدام خود منصرف شوند و از سوی دیگر به برخی فعالین و سازمان دهندگان این اعتراض هشدار داده و آنان را احضار کردند. ولی جوانان جویای کار و مردم بومی به رغم استقرار نیروی انتظامی در محل تجمع، اعتنایی نکردند و با تجمعشان وعده خود را عملی کرده و جاده را بستند.

پس از حضور جوانان بندر دیلم در محل تجمع و بستن جاده، نمایندگان فرمانداری و شورای شهرستان دیلم، در محل حاضر شده و مردم معترض را به آرامش فراخواندند و یک هفته مهلت خواستند تا به خواست جوانان معترض رسیدگی کنند.

گفتنی است تلمبه خانه “گورهGoreh”به قلب نفت ایران معروف است و روزانه یک میلیون بشکه نفت را به سوی پایانه های نفتی خارک در استان بوشهر و جاسک در شرق استان هرمزگان پمپاژ می کند‌.
این جوانان اعلام کرده اند که به تلاشهای خود مصرانه تا حصول نتیجه ادامه خواهند داد‌ .

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود