تجمع اعتراضی جمعی از کارگران واحد تعمیرات پالایشگاه نفت آبادان

0
امروز شنبه ۲۹ تیر ۹۸، جمعی از کارگران واحد تعمیرات پالایشگاه نفت آبادان در اعتراض به  عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنین اجرا نشدن کامل مصوبات قانونی کار در مورد کارگران پیمانکاری، مقابل ساختمان مرکزی پالایشگاه نفت آبادان، دست به تجمع اعتراضی زدند.
کارگران ادارات تعمیرات پالایشگاه آبادان با پهن کردن سفره خالی مقابل دفتر مرکزی پالایشگاه به تجمع خود ادامه دادند.
پهن کردن سفره خالی مقابل دفتر مرکزی پالایشگاه
روی یکی از بنرهایی که کارگران معترض در دست داشتند نوشته شده بود:
«ما کارگران پالایشگاه نفت آبادان از تبعیض و بی عدالتی به ستوه آمده ایم».
و بر یکی دیگر نوشته بود: اجرای صحیح قانون کار« طرح طبقه بندی مشاغل» حق مسلم ماست، کارگران پالایشگاه نفت آبادان
در این تجمع حدود ۲۰۰ نفر از کارگران قسمت های آب و برق و بخار شرکت ثنا اندیشه، تعمیرات واحدهای جنوب شرکت یگانه نورد و تعمیرات فاز۳ پالاشگاه آبادان شرکت مشتقاق آبادان حضور داشته و نسبت به تبدیل نشدن وضعیت قرار داد حجمی خود به سود هزینه مدیریتی و اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل اعتراض کردند.
یکی از تجمع کنندگان تعمیرات پالایشگاه نفت آبادان گفت: برخی از کارکنان پالایشکاه آبادان از سوی این شرکت تبدیل وضعیت شدند ولی کارکنان بخش های تاثیرگذار و سخت و زیان آور در این تبدیل وضعیت دیده نشدند.
وی گفت: تبدیل وضعیت شغلی تاثیر بسزایی بر حقوق و آینده بازنشستگی کارکنان پالایشگاه دارد.
یکی دیگر از کارکنان پالایشگاه آبادان نیز در این خصوص گفت: با توجه به درخواست قانونی و بحق کارکنان بخش تعمیرات دستکاه ثابت پالایشگاه آبادان هیچ مسئولی پاسخگوی مشکلات و درخواست ما نیست و این بیانگر بی توجهی مدیران نسبت به جامعه کارگری است.
وی افزود: تبدیل وضعیت کارگری باید شامل همه بخش های پالایشگاه شود و همه کارگران در شرایط سخت در حال خدمت به کشور و تولید ملی هستند و خواسته های آنها باید تامین شود.
یکی دیگر از کارکنان پالایشگاه آبادان قرارداد حجمی را نوعی برده داری از کارکنان توصیف کرد و گفت: در هیچ جایی از ایران این قانون اجرا نمی شود.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود