تجمع اعتراضی جمعی از پیمانکاران شهرداری تهران

0

امروز یکشنبه ۳۰ دیماه ۹۷، جمعی از پیمانکاران شهرداری تهران در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان از سوی شهرداری تهران در مقابل شورای شهر تهران تجمع اعتراضی برپا کردند.

یکی از پیمانکاران در این خصوص اظهار داشت: از سال ۹۴ از شهرداری تهران طلب دارم و طلبم بیش از یک میلیارد تومان است ولی هنوز پرداخت نشده است و هر روز وعده‌های مختلفی به ما می‌دهند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه هنوز نتوانستم طلب‌هایم را از شهرداری تهران وصول کنم بنابراین کارگاهم تعطیل شده و 5 نفر از کارگرانم بیکار هستند.
این پیمانکار گفت: درخواست ما این است که هر چه سریع‌تر مطالبات ما که از سال‌های دور باقی مانده است، شهرداری پرداخت کند.

تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری‌ها به یک رویه تبدیل شده است. طی یک ماه گذشته کارگران شهرداری در نقاط مختلف در اعتراض به این رویه تجمع کردند. مسئولان شهرداری‌ها، کمبود منابع مالی به دلیل کاهش درآمد را دلیل پرداخت نکردن دستمزد کارگران اعلام و یا پیمانکار را مسئول پرداخت دستمزد کارگران معرفی می‌کنند.

تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری در برخی شهرها از یکسال نیز عبور کرده است. در برخی شهرها نیز کارگران تحت عنوان «پایان قرارداد» و یا «عدم‌نیاز» به دلیل آغاز فصل سرما اخراج می‌شوند. این وضعیت معیشت هزاران کارگر شاغل در بخش خدمات شهری شهرداری‌ها را با بحران روبرو کرده است. برخی از کارگران شهرداری به ناچار به دستفروشی برای تامین معیشت روی آورده‌اند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود