تجمع اعتراضی بازنشستگان گمرک ایران مقابل اداره کل کار استان تهران

0

روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن ماه ۹۷، جمعی از بازنشستگان گمرک ایران دراعتراض به تعاونی مسکن گمرک مقابل اداره کل کاراستان تهران تجمع اعتراضی برپا کردند.

برپایه گزارش رسانه ای شده، تنها صحبتی که از سوی مسوولان اداره کار با این بازنشسته ها شده است این است که عضوی از هیات مدیره تعاونی گمرک ایران به نام آقای (خ) قرار است در مورد مشکلات آنان در جلسه های آتی صحبت کند.

ماجرا از این قرار است که سال ۱۳۷۰ تعاونی مسکن گمرک طی اطلاعیه‌ای از اعضای خود درخواست کرد ۴۰۵ هزار تومان به حساب این تعاونی واریز کنند تا در عرض سه ماه در شهرک اندیشه صاحب زمین ۳۰۰ متری شوند اما از آن روز تاکنون تعداد زیادی از این بازنشستگان سرگردان بوده و زمینی تحویل نگرفته‌اند.

وی در سال ۷۰ مبلغ مورد نظر را واریز می‌کنند و بعد از نزدیک به یک سال حدود هزار کارمند موفق به گرفتن زمین می‌شوند ولی مابقی از سال ۷۰ تا کنون سرگردان هستند و این در حالیست هیچ نهاد و ارگانی هم پاسخگو نیست.

وی در تشریح ماجرا گفت: طبق بخشنامه، ۷ نفر باید عهده دار پیگیری این مهم می‌شدند در حالیکه تنها دو نفر به عنوان مسئول اصلی و مستقیم انتخاب شدند، و این افراد نه تنها دلسوز بلکه حتی پاسخگوی شکایت و نامه‌های متعددی که به دستشان می‌رسید نیز نبودند.

وی با بیان طرح شکایت این بازنشستگان از تعاونی گمرک ایران، ادامه داد: چندین بار نامه‌های متعددی را بردیم اما متاسفانه بازرسی تعاون حتی این نامه‌ها را تحویل نگرفتند.

در حالی که پیش‌تر، بازرس شرکت تعاونی مسکن کارکنان گمرک ایران تعداد اعضای این تعاونی را افزون بر ۴۵۰۰ نفر اعلام و اضافه کرده بود: تمام این اعضاء کارکنان بازنشسته گمرک بوده و همگی بالای ۶۰ سال سن دارند که توان برخورد با این بی‌قانونی‌های هیات مدیره را ندارند

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود