تجمع اعتراضی بازنشستگان مقابل مجلس درپاسخ به فراخوان از پیش اعلام شده

0
صبح امروز سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۹۸، جمعی از بازنشستگان در اعتراض به پاسخ نگرفتن در مورد مطالباتشان در مقابل مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند.
این تجمع اعتراضی بدلیل بی توجهی مسئولان به معیشت بازنشستگان و تکرار وعده های فریبنده و توخالی و فقیرتر شدن بازنشستگان شکل گرفت. در شرایطی که خود مسئولین آمار خط فقر و فقیر شدن جامعه را در رسانه ها انعکاس می‌دهند بازنشستگان با حقوقی حدود ۲میلیون تومان زندگی فلاکت باری را می گذرانند که در مقام  آنها نیست.
امروز باز نشستگان خشمگین‌تر  و مصمم‌تراز گذشته برای احقاق حقوق از دست رفته‌شان یک صدا فریاد اعتراضی سر دادند، و باز هم کمافی سابق دریغ از حضور یک مسئول در جمع بازنشستگان مسئولین بی مسئول در اتاقهای در بسته‌شان فقط نظاره‌گر بودند.
بازنشستگان معترض شعار می‌دادند:
فریاد فریاد از این همه بی داد
تا حق خود نگیریم
ازپا نمی نشینیم
حقوق های نجومی  فلاکت عمومی
مجلس خیانت می کند  دولت حمایت می کند
خط فقر هفت میلیون  حقوق ما دو میلیون
معیشت منزلت سلامت حق مسلم ماست
معلم زندانی آزاد باید گردد
جنگ افروزی را رها کن  فکری به حال ما کن
کارگر زندانی آزاد باید گردد
زندانی سیاسی آزاد باید گردد
کارگر؛ معلم؛دانشجو اتحاد اتحاد
دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست
درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید
بازنشستگان در تجمع  خود مطرح کردند:
خواستار همسان‌سازی مستمری‌ها و ارتقای معیشت هستیم
بازنشستگان کشوری با حضور مقابل مجلس، خواستار توجه نمایندگان مجلس به مطالبات خود شدند.
این بازنشستگان از نمایندگان مجلس خواستند به خواسته‌های قانونی آنها از جمله؛ اجرای دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری، اجرای همترازی و همسان‌سازی، بالا رفتن مستمری‌ها و ارتقای خدمات درمانی و بیمه‌ای توجه کنند.
یکی از این افراد که یک معلم بازنشسته است، در مورد مطالبات خود و همکارانش گفت: ما بازنشستگان با درآمدهای بسیار کمتر از خط فقر، روزگار می‌گذرانیم؛ بعد از سی سال کارکردن در بخش‌های مختلف دولت، اکثریت ما باید به دنبال شغل دوم باشیم تا بتوانیم امورات زندگی را بگذرانیم؛ در ضمن بخشی از مستمری ناچیز خود را هر ماه بابتِ «بیمه تکمیلی» می‌پردازیم؛ این درحالیست که طبق قانون و اصل ۲۹ قانون اساسی باید از خدمات درمانی رایگان و باکیفیت بهره‌مند باشیم.
در پایان بعد از خواندن قطعنامه جمعیت خشمگین و معترض به طرف خیابان و سازمان برنامه و بودجه با دادن شعار راهپیمایی کردند و حدود ساعت ۱۲.۳۰دقیقه به امید  موفقیت همه از هم جدا شدند.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود