بیانیه همبستگی اتحادیه بین المللی کارگران صنعتی انگلستان با اعتصابها در ایران

0

اتحادیه بین‌المللی کارگران صنعتی انگلستان که برای حقوق کارگران فعالیت می‌کند اعلام کردند، همبستگی خود را با رانندگان ایرانی کامیونها که در حال حاضر اعتصاب آنها علیه رژیم آخوندی در جریان است اعلام می‌کنیم. این اتحادیه گزارشهای زیر را در رابطه با آخرین سری اقدامات کامیون‌داران و سایر کارگران در داخل ایران دریافت کرده است.

رانندگان کامیون پرتلاش ایران در چهارمین دور اعتصابشان که از روز پنجشنبه اول نوامبر ۱۰آبان آغاز شده خواستار آزادی همکاران دستگیر شده خود و اعتراض نسبت به افزایش قیمت قطعات یدکی شدند.

این اتحادیه از مغازه‌داران و بازار که در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد،تبریز، شیراز، کرمان نورآباد در استان لرستان، بابل،گرگان،ملارد، سقز و بانه اعتصاب کردند و نسبت به افزایش قیمتها و تورم ناگهانی اعتراض کردند حمایت کرد.

در قسمتهای دیگری از بیانیه اتحادیه بین‌المللی کارگران صنعتی انگلستان آمده است: «دامنه اعتراضات و اعتصابها در ایران هم‌اکنون به ۷۱شهر در ۲۵استان ایران رسیده است. در کنار اعتصابهای سراسری رانندگان کامیون سایر اقشار جامعه ایران نیز دست به اعتصاب زده‌اند.

در شهری در نزدیکی مریوان واقع در غرب ایران دانش‌آموزان به‌خاطر کمبود امکانات به‌ویژه وسایل گرمایشی تجمع اعتراضی داشتند.

مغازه‌داران شهر مرند نیز به اعتصابهای سراسری پیوستند و از باز کردن مغازه‌هایشان خودداری کردند.
طی سه روز گذشته مغازه‌داران در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، کرمان، نورآباد لرستان، بابل، گرگان، سقز و بانه به‌خاطر قیمتهای سرسام‌آور و تورم های افسارگسیخته در اعتصاب بودند. این اعتصاب هم‌اکنون در ۲۰شهر از ۱۱استان کشور ادامه دارد.

در شادگان واقع در جنوب غرب ایران تعداد زیادی از کارگران شهرداری برای دومین روز دست به اعتصاب زدند. آنها خواهان پرداخت حقوق عقب‌افتاده خود شدند. هشت ماه است که این کارگران حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

در ششم نوامبر اعتصاب بازاریان برخلاف اقدامات سرکوبگرانه پلیس و عناصر اطلاعاتی رژیم در بخشهای وسیعی از بازار تهران و سایر شهرهای ایران ادامه داشت.

فرش فروشان و فروشندگان لوازم خانگی در تهران و اصفهان و مشهد و تبریز و بخشهایی از بازار تهران در اعتراض به تورم، فقر و گرانی مغازه‌هایشان را باز نکردند.

کشاورزان در روستاهای غرب اصفهان نیز دست به اعتراض زدند.

اتحادیه بین‌المللی کارگران صنعتی انگلستان ضمن حمایت از خواسته اعتصابیون در ایران همه سازمانهای کارگری فراخواند تا پایمال کردن حقوق اساسی در ایران را محکوم کنند. این اتحادیه به آزادی فوری و بدون قید و شرط همه کارگران و رانندگان کامیونی که در جریان اعتصابها دستگیر شدند فراخوان داد و از دیکتاتوری حاکم بر ایران خواست به حقوق اولیه کارگران و تمام قوانین بین‌المللی احترام بگذارد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود