بن‌بست رژیم در پاسخگویی به مطالبات برحق غارت‌شدگان

0

بن‌بست رژیم در پاسخگویی به مطالبات برحق غارت‌شدگان

رژیم در پی خودداری از بازگرداندن سپرده‌های غارت‌شدگان و ناتوانی در پاسخگویی به مطالبات برحق آنان، دست به تهدید و شانتاژ و ممنوعیت تجمعات مردم معترض می‌زند در حالی‌که به اعتراف نمایندگان رژیم، حتی وعده‌های حکومتی برای باز پرداخت سپرد‌ه‌های آنان نیز دروغ از آب درآمده است!اعتراض و تجمع روزانه غارت‌شدگان

مدتهای مدیدی است مسأله اعتراضات و تجمعات شبانه روزی و هفت روز هفته مالباختگان و یا بعبارتی دقیقتر غارت‌شدگان در سرتاسر میهنمان در اکثر شهرها به‌خصوص شهرهای بزرگی هم‌چون تهران و مشهد و… ادامه دارد. هیچ نهاد مسئولی هم در مجموع به این موضوع نمی‌پردازد. اولین کسی که باید دهان باز کند و حرفی بزند شخص خامنه‌ای فریبکار و دو رو است. چرا که در حاکمیت ننگین اوست که این مردم با اعتماد به مؤسسه‌های مالی و از همه مهمتر با اعتماد به بانک مرکزی نظام دار و ندارشان را به این مؤسسات و بانکها سپردند. و اکنون همین مؤسسات یکی پس از دیگری یا اعلام ورشکستگی می‌کنند و یا پول مردم را برداشته به کشورهای دیگر به‌خصوص کانادا فراری داده می‌شوند. در بین این غارت‌شدگان پیرزنان و پیرمردانی هستند که تمام اموال خود را از دست داده‌اند. اما از طرف دیگر همین غارت‌شدگان چون همیشه در حال اعتراض هستند یک فضای اعتراضی را هم در کنار دیگر سرکوب‌شدگان حفظ می‌کنند.از سوی دیگر رژیم نمی‌تواند به اینان زیاد نزدیک شود، چرا که اگر اوضاع کمی بهم بریزد بسیاری دستها رو شده و سرمنشاء فساد به‌روشنی در مقابل دیدگان ملت قرار می‌گیرد!

 

وعده سرکوب به جای احقاق حق!

رژیم در این مخمصه اگر چه هرازگاهی دست به سرکوب این غارت‌شدگان هم می‌زند. ولی اکنون ظاهراً دیگر بیشتر از این را نمی‌تواند تحمل کند. چنانکه سخنگوی جنایتکار قوه قضاییه رژیم اعلام کرد: «… ما فارغ از این‌که تجمع‌کنندگان چه کسانی هستند هرگاه این تجمع بدون مجوز قانونی باشد این تجمع را تأیید نمی‌کنیم و نیرویانتظامی وظیفه پیشگیری و مقابله با این تجمعات غیرقانونی را دارد.»(خبرگزاری حکومتی ایرنا ۱۷اردیبهشت ۹۸).

 

از طرف دیگر در شرایطی که رژیم دست به گریبان انواع بحرانهاست تحمل این تعداد افراد ناراضی هر روز در خیابان‌ها برایش غیرقابل قبول است. این مردم صد نفر و هزار نفر هم نیست حدود یک چهارم جمعیت کشور عملاً روزانه در مقابل حکومت می‌ایستند. این آمار را خود حکومتیان می‌دهند!

 

نماینده رژیم حاج دلیگانی در این مورد گفت: « شب و روز سه میلیون سپرده‌گذار که برخی آمارها بیشتر از این رو هم حکایت می‌کنه که با احتساب خانوار آنها حدود ۱۲تا ۲۰میلیون تخمین زده شده از مردم این کشور می‌شوند که بارها در خیابان‌ها اعتراض کردند جلوی مجلس، نهاد ریاست‌جمهوری و سایر مراجع حاکمیت به هر حال حرف خودشون رو بیان کردند.» نفس اعتراف به تعداد غارت‌شدگان گرچه پرده از یک‌سوپر«کلاشی» آخوندها و پاسداران افتاد اما در عین‌حال روشن شد که آخوندها و پاسداران با تنها چند ده یا چند صد نفر معترض میان‌سال در مقابل بانک‌های تقلبی‌شان روبه‌رو نیستند بلکه با یک جمعیت چند میلیونی روبه‌رو هستند که سرکوب آنها بی‌تردید بازتاب اجتماعی گسترده و سنگینی برای دیکتاتور خواهد داشت و همین امر می‌تواند برای رژیم مسأله ساز و خطرناک باشد.

 

حاصل جمع مشکلات!

در کنار چنین مشکلاتی البته گرانی افسار گسیخته و نارضایتی مردم هم قرار داد که خواب از چشم سردمداران حکومت ربوده است. علی بختیاری نماینده مجلس ارتجاع اخیر گفت: «آقای رئیس‌جمهور مردم از گرانی‌های افسارگسیخته به‌شدت نگران هستند و قدرت خرید مردم شدیداً کاهش پیدا کرده است از حضرتعالی تقاضا دارم به هر شکل ممکن جلوی این گرانی‌ها گرفته شود…»

 

حکومت وادادگان و بریدگان!

این ترس در سراپای حکومت جاری است. به‌دنبال بریدگی سرداران پاسداران اکنون نوبت به سردمداران غیرنظامی آخوندها رسیده است. در این مورد نقوی حسینی گفت:« آقای رئیس‌جمهور بعضی از وزرای شما بریده‌اند…گران شدن بنزین یعنی آتش زدن به خرمن نارضایتی‌ها»( خبرگزاری مجلس(رژیم) ۱۶اردیبهشت ۹۸)

 

اکنون دیگر رژیم در وضعیت بحران و ورشکستگی اقتصادی باید جوابگوی این دزدیها هم باشد و پول به یغما رفته مردم را هم بدهد. ادعای دروغین پرداخت سپرده‌های سپرده‌گذاران و گرفتن تعهد برای اعتراض نکردن، که اخیراً برخی از نمایندگان آن را افشا کردند، دردی از دردهای بی‌درمان رژیم را حل نمی‌کند. اینک آش آن‌چنان شور شده است که صدای خودشان هم در آمده است

 

حاجی دلیگانی در سخنرانی علنی خود در صحن مجلس ارتجاع فاش ساخت سرنوشت ۲۰هزار میلیارد تومانی که بانک مرکزی تحت عنوان اعتبار برای پرداخت سپرده‌ها به «بانک‌های خاص» داده است، معلوم نیست! چرا که وجوه سپرده‌گذاران پرداخت نشده است. او ادعای دروغ باز پس پرداخت سپرده‌ها به صاحبان سپرده را علنی کرد و این دزدی آشکار را «عمق فاجعه» خواند.، امری که بنزین بر آتش خشم غارت‌شدگانی که آخوندها خیز جدیدی برای سرکوب آنان برداشته بودند پاشید.

مقاله یی از سایت مجاهد

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود