بستن اتوبان اهواز-ملاثانی از سوی کشاورزان با فریاد العطش

0 72

بستن اتوبان اهواز-ملاثانی از سوی کشاورزان با فریاد العطش
روز یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷، کشاورزان شهرهای ویس و ملاثانی در اعتراض به عدم تامین حقابه کشاورزی  با سینه زنی و فریاد “العطش” روبروی شرکت آبرسانی شرق کارون تجمع کرده و اتوبان اهواز – ملاثانی را مسدود کردند.

در پی تصویب ممنوعیت کشت محصولات پرمصرف در تابستان و ابلاغ آن از سوی استانداری خوزستان، شرکت های آبرسانی بطور سلیقه ای این ابلاغیه را به تمامی کشت ها حتی محصولات فصل و کم مصرف تعمیم داده و زمینه ساز نابودی اقتصاد کشاورزی مردم و بیکاری صدها فعال در بخش کشاورزی شده اند.

لازم به ذکر است که روز شنبه ۱۹خرداد ۹۷ نیز، جمعی از بامیه کاران روستای تل بومه از توابع شهر ملاثانی در اعتراض به منع کشت و عدم تامین حقابه مقابل شرکت آبرسانی شرق کارون تجمع و خواهان رسیدگی فوری مسئولان استان در راستای تامین حقابه مورد نیاز و پایان دادن به برخورد تبعیض آمیز با کشاورزان منطقه شدند.

این در حالی است که “بامیه سبز” از جمله محصولات کم مصرف است که در طول هفته به یکبار آبدهی نیازمند است.

گفتنی است؛ بامیه سبز از جمله کشت های محوری در ملاثانی و روستای تل بومه است که شهرت منطقه ای دارد و سالانه صدها تن از بامیه سبز روستاهای تل بومه و البحایی به کشورهای حوزه خلیج‌فارس فارس صادر می شود . در چرخه کشت و برداشت بامیه سبز دهها جوان از روستاهای تابعه شهر ملاثانی شاغل و فعال هستند.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود