بازاریان و مغازه داران گناوه، اعتراض به مصوبه ته لنجی را دامه میدهند

0 147

روز چهارشنبه ۶ دي ۹۶، بازاریان و مغازه داران گناوه در اعتراض به مصوبات ته لنجي دست به تجمع وراهپيمايي اعتراضي زدند اين پنجمين  روز متوالي اعتصاب واعتراض در بازار گناوه مي باشد معترضين شعار مي دادند ته لنجي ته لنجي حق مسلم ماست.

دولت ورود کالا توسط ملوانان را محدودکرده و می گوید باید کالای تجاری وارد شود. در صورت وارد کردن کالاهایی از قبیل برنج، روغن و آب میوه بصورت تجاری قیمت کالاها افزایش پیدا می‌کند و در مقابل وضعیت بازاریان با این قانون پیچیده و مشکل می شود.

لازم به یادآوری است روز یکشنبه ۳ دی ۹۶، بازاریان و مغازه داران دیری به نشانه اعتراض به مصوبه ته لنجی مغازه های خود را تعطیل و مقابل فرمانداری تجمع و اعتصاب کردند تا مسئولین شهرستان صدای آنها را بشنوند و فکری به حال معیشت به خطر افتاده آنها نمایند.

طی این تجمع بازاریان و مغازه داران معترض بندر دیر با تجمع خود ٬چهار راه بسيج را بستند که در نتیجه آن نیروهای حکومتی وارد شدند تا از گسترش اعتراضات جلوگیری کنند.این درحالی است که تنها منبع درآمد مردم در گناوه به پایه های اقتصاد از طریق دریا وابسته است که با مصوبه ته لنجی مشکلات آنها بیشتر می شود.

این مصوبه که در ماههای اخیر توسط دولت تصویب و آیین نامه اجرایی آن ابلاغ شد، به دلیل آنچه کاهش میزان کالای همراه ملوان (ته لنجی) عنوان شده، ساحل نشینان استان بوشهر را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. براساس این مصوبه مقرر شد، هر ملوان در هر سفر (۶ سفر در طول یک سال) ۱۰۰ میلیون ریال کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی وارد کند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود