ایستادگی و مقاومت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

0 82

ایستادگی و مقاومت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز
کارگران گروه ملی فولاد اهواز با مقاومت و ایستادگی، همکاران خود را آزاد کردند. نتیجه ایستادگی و مقاومت فولاد مردان گروه ملی برای مطالبات خود در برابر ضرب و شتم، بگیر و ببند و ایجاد رعب و وحشت نیروی های سرکوب، آزادی همکارانشان و گرفتن بخشی از مطالباتشان گردید.
روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷، در ساعت ۷ بعدازظهر ۴۶ نفر از ۵۱ کارگر بازداشت شده به قید وثیقه ۵۰ میلیون‌ تومانی آزاد شدند و آقای محمود خسرو شاهی به دلیل عدم اطلاع خانواده فردا مراحل آزادیش طی خواهد شد.

دادگاه انقلاب از پذیرش وثیقه کریم سیاحی، محمدعلی جماعتی، محمد فلاحی و جواد اسکندری به بهانه داشتن شاکی خصوصی و شکستن شیشه دفتر نماینده شهر خودداری کرده است.

این در حالی است که بعد از ۳ماه تعویق پرداخت دستمزد به کارگران و بی پاسخی به روزها اعتراض و تجمع در گرمای بسیار بالای اهواز با آن همه فضای تحقیر و توهین و ارعاب، اما باز هم کارگران تحت فشار هستند.

در میان بازداشت شدگان فردی بنام عباس سلمانزاده که از شهروندان عادی بوده است که همراه با کارگران معترض بازداشت و کماکان در زندان مانده است.

لازم به ذکر است در دوشنبه شب (۲۱ خرداد ۹۷) که ۳۶ نفر از کارگران را بازداشت کردند آنها را ابتدا به کلانتری کیان اباد و سپس به بازداشتگاه پلیس مواد مخدر منتقل میکنند و از لحظه بازداشت، ۴نفر از کارگران به نامهای کریم سیاحی، پیمان شجیراتی، سید محمد نوری و سیدرضا طبیب ، توسط نیروهای امنیتی و گارد یگان ویژه بشدت مورد ضرب و شتم قرار می گیرند و یکی از مضروب شدگان تا ساعت ها بعد در بازداشتگاه دچار خونریزی میشود ولی تلاشی برای اعزام وی به بهداری صورت نمیگیرد.

طبق همین گزارش نیمه های همان شب نیروهای پلیس اطلاعات با ورود به بازداشتگاه ضمن فحاشی، تهدید و ارعاب با شوکر برقی یکی از کارگران به نام نورالدین موسی را مضروب کردند که نامبرده دچار درد شدید عضلانی میگردد، با اینکه طبق مقررات زندان بایستی تلفن در اختیار زندانی قرار دهند تا به خانواده هایشان اطلاع دهند تا پایان ساعات حضور در زندان اجازه استفاده به تلفن به کارگران داده نمیشود.

اعتصاب، اعتراض، راهپیمایی، تجمعات پرشکوه در مقابل استانداری ، سخنرانی های اعتراضی پر شور کارگران در مورد پایمال شدن حقوق و مطالباتشان و مقاومت شجاعانه آنان در مقابل فضای ارعاب بگیر و ببند، نهایتا کارفرما و نیروهای سرکوب را وادار به عقب نشینی در مقابل خواستهای کارگران کرد.

اما کارگرانی که دلاورانه برای احقاق حق خود ایستادند به چه جرمی توسط پلیس هار سرمایه باید کتک بخورند و مورد ضرب و شتم قرار بگیرند، کارگران که فریاد دادخواهی خود را به گوش همه رسانده بودند، حقوق و مطالبات آنها برای همه اشکار و عیان است، به قول آن کارگر فولاد چرا باید او گرفته شود؟ چرا باید او حساب پس دهد؟ چرا باید او مورد ضرب و شتم پلیس قرار بگیرد؟ پس چرا سراغ عاملین و مسبین اوضاع ورشکسته کارخانه نمی روند؟

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود