اعمال فشار و احضار و تهدید کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در بیست و هفتمین روز اعتراضات

0

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، دیروز و در پی بیست و ششمین روز اعتصاب و تجمع و راهپیمائی اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران، اداره اطلاعات اهواز طی تماسی تلفنی حدود ۱۰نفر از آنان را به این نهاد احضار کرد.

مسئولین اداره اطلاعات اهواز، پس از حضور این کارگران در محل این نهاد امنیتی، احضار آنان را به عنوان یک نشست و صحبت پیرامون اعتراضات خیابانی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد عنوان کردند و در نهایت به آنان اعلام نمودند چنانچه از روز شنبه ۱۷آذر ماه، تجمعات خیابانی کارگران ادامه پیدا کند این احضارها طور دیگری خواهد بود و نسبت به توقف تجمعات اعتراضی برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

بنا بر این گزارش، در پی این احضار و تهدیدها، صبح امروز پنج‌شنبه ۱۵آذر ماه، کارگران اقدام به برگزاری مجمع عمومی در محل شرکت کردند و پس از شنیدن مسائلی که مسئولین اداره اطلاعات اهواز با همکارانشان مطرح کرده بودند بطور متحدانه ای بر ادامه تجمعات خیابانی که هر هفته از روز شنبه تا چهار شنبه انجام میشود تاکید و اعلام نمودند تا رسیدن به مطالبات بر حق خود تسلیم هیچ فشاری نخواهند شد.
احضار و تهدید به برخوردهای امنیتی و قضائی با کارگران در حالی انجام میشود که آنان امروز پنج‌شنبه ۱۵آذر ماه، ۲۷روز است فریاد حق خواهی سر میدهند.
در این مدت هیچ یک از مسئولین استانی و کشوری گامی را برای راه اندازی تولید و پرداخت حقوقهای معوقه آنان و پایان دادن به مصائب غیر قابل تحملی که نزدیک به ۳۵۰۰ کارگر این مجتمع عظیم صنعتی و خانواده هایشان با آن مواجه هستند بر نداشته‌اند.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران، ۲۷ روز است در خیابانهای اهواز در جوش و خروش‌اند.
آنان و خانواده هایشان هیچ روزنه امیدی برای زندگی و بقا، جز راه‌اندازی تولید و دریافت بموقع حقوقهایشان ندارند و آنوقت حکومتگران و نهادهای امنیتی چشم در چشم آنان و میلیونها نفر از مردم ایران و جهانیان، در مقابل شرایط به غایت فلاکتباری که همین آقایان خود باعث و بانی آن برای کارگران گروه ملی صنعتی فولاد و میلیونها کارگر در سراسر کشور بوده اند اعلام میدارند اعتراضات خود را متوقف کنید و بی سر و صدا خود را تسلیم فقر و فلاکت و درد و رنج ناشی از آن و مرگ تدریجی کنید.
کارگران در این رابطه می‌گویند: آنان با تهدید و ارعاب از ما کارگران چه انتظاری دارند؟ آیا انتظار دارند خود را تسلیم مرگ و تباهی، کلیه فروشی، تن فروشی، اعتیاد، تن سپردن به سرقت و دزدی، خودکشی، فروپاشی خانواده هایمان، بازماندن کودکانمان از تحصیل و یا حسرت برخورداری خانواده هایمان از لقمه نانی بکنیم. زهی خیال باطل.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران ۲۷ روز است فریاد حق خواهی سر میدهند، اما حکومتگران به جای حتی ذره ای احساس مسئولیت برای پایان دادن به مصائب و مشقات هزاران کارگر فولاد اهواز و خانواده هایشان، در تلاشند با تهدید و ارعاب و احیانا دست بردن به سرکوب، همان سرنوشتی را برای آنان و تولید در این شرکت رقم زنند که برای صدها هزار کارگر و تولید در مشهورترین صنایع کشور از قبیل قند دزفول، نساجی قائمشهر، چیت ری، ارج، آزمایش، فولاد زاگرس، صنایع لاستیک سازی، کارخانجات صنایع فلزی ایران، هپکو، آذر آب و دهها و صدها مجتمع عظیم تولیدی و صنعتی رقم زدند.

سرنوشت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد و نیشکر هفت تپه، سرنوشت همه ما کارگران، معلمان، بازنشستگان، دانشجویان و میلیونها جوان بیکار در کشور است. فریاد فولادیها در خیابانهای اهواز، فریاد همه ماست.

در جای جای کشور و در ابعادی هر چه گسترده تر در حمایت از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران و برای آزادی اسماعیل بخشی، علی نجاتی، سپیده قلیان و معلمان دربند به پا خیزیم.

کارگران ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و دیگر صنایع فولاد در سراسر کشور!

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود