اعتصاب کارگران قراردادی شرکت تالون

0

طبق گزارشات رسیده، کارگران قراردادی شرکت تالون ۳روز است که دست از کار کشیده‌اند.
حدود ۱۷۰ کارگر قراردادی شرکت «تالون»، یکی از پیمانکاران آزادراه تهران – شمال، حدو سه روز است که به علت عدم دریافت مطالبات مزدی سال جاری و عیدی دست از کار کشیده‌اند.

به گفته این کارگران، از روز دو‌شنبه ۵ آذر ۹۷، دست از کار کشیده‌ و در مقابل کارگاه مرکزی در منطقه پل زنگوله جاده چالوس تجمع کرده‌اند. اعتراض این کارگران به دلیل عدم دریافت ۴ماه مطالبات مزدی سال جاری و عیدی است.

کارگران قراردادی شرکت تالون در رابطه با وضعیت ناگواز زندگی خود می‌گوید: باتوجه به وضعیت بحرانی اقتصادی کشور که در نتیجه آن قیمت کالاهای اساسی و مصرفی بسیار افزایش پیدا کرده، توان تامین مایحتاج معیشتی خانواده‌های خود را از دست داده‌ایم.
عده‌ای نیز بدلیل عدم دریافت حقوق ماهیانه نتوانسته‌اند اجاره خانه‌هایشان را پرداخت کنند.

کارگران در ادامه اضافه کردند: تاخیر‌هایی که در پرداخت مطالبات مزدی ما ایجاد شده به هیچ وجه با کار سخت و دشواری که انجام می‌دهیم، همخوانی ندارد. ما از شهرهای مختلف کشور برای کار به آزادراه تهران شمال آمده‌ایم و فرسنگ‌ها از خانواده‌هایمان دور هستیم و در حال حاضر در استراحت‌گاه‌های فاقد امکانات به‌صورت شبانه‌روزی زندگی می‌کنیم.
آنها مشکلات خود را غیر از تاخیری که در پرداخت معوقات مزدی وجود دارد، نسبت به وضعیت غذا و بهداشت در استراحت‌گاه‌ها نیز ناراضی هستند.

همچنین شغل آنها باوجود کار در تونل و حجم عظیم گرد و غبار کار، مشمول قانون سختی و زیان‌آور نمی‌شود که همین موجب شده تا کارگران از شرایط روحی مناسبی برخوردار نباشند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود