اعتصاب کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان

0
صبح روز شنبه ۴ خرداد ۹۸، کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدیشان توسط مسئولین شرکت مپنا، دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.
نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان، یکی از نیروگاه‌های کشور با ظرفیت تولید ۸۱۵ مگاوات است که شامل ۴ واحد گازی ۱۲۳٫۴ مگاواتی مدل FREM 9000 251-2 ساخت توگا و ۲ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار است. سوخت اصلی نیروگاه آبادان گاز طبیعی و سوخت جایگزین آن نفت گاز (گازوئیل) است.
در ابتدا این نیروگاه، از نوع گازی بود و لذا به نیروگاه گازی آبادان نیز شناخته می‌شد. بخش گاز این نیروگاه در سال ۱۳۸۲ به بهره‌برداری کامل رسید و عملیات اجراییِ تبدیل نیروگاه به سیکل ترکیبی، از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱ زیر نظر سازمان توسعه برق ایران صورت گرفت و در شهریور ۱۳۹۲ واحد اول بخار نیروگاه به شبکه سراسری وصل شد و واحد دوم بخار این نیروگاه در زمستان ۱۳۹۲ به بهره‌برداری رسید.
نیروگاه سیکل ترکیبی آبادان، سابقاً نیروگاه گازی آبادان (در آبادان، کیلومتر ۹ جاده آبادان – ماهشهر)، یکی ازنیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۸۱۵ مگاوات است که شامل ۴ واحد گازی ۱۲۳٫۴ مگاواتی مدل FREM 9000 251-2 ساخت توگا و ۲ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار است.
سوخت اصلی نیروگاه آبادان گاز طبیعی و سوخت جایگزین آن نفت گاز (گازوئیل) است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود