اعتصاب سراسری کردستان و فشارهای حکومتی بر مردم

0 156

روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ۹۷، اعتصاب سراسری کردستان در حالی شروع شد که بسیاری از شهرها در کردستان، در اعتراض بە اعدام سه مبارز کرد و همچنین حملات موشکی و تروریستی به احزاب کردی در عمق خاک عراق، دست به اعتصاب سراسری زدند.

این اعتصاب در اکثر شهرهای کردی بصورت گسترده شکل گرفت؛ از جمله در شهرهای قروه، مهاباد، بانه، سقز، بوکان، پیرانشهر، دیواندره، سردشت، دهگلان در استان کردستان و همچنین در نقده در استان آذربایجان غربی و سرپل ذهاب در استان کرمانشاه، بازاریان در همبستگی با سایر شهرها دست به اعتصاب زدند و از باز کردن محلهای کار خود امتناع نمودند.

بازاریان و مغازه داران در شهرهای مهاباد و بانه، همراه با سایر شهرهای کردی مانند سنندج و مریوان، در اعتراض به اعمال جنایتکارانه حکومت دست به اعتصاب زدند. این شهرها امروز به حالت تعطیل درآمدند.

بازاریان سنندج در اعتصاب و تعطیلی کامل بودند. کلیه مغازه داران و بازاراریان این شهر از باز کردن محلهای کسب و کار خود امتناع کردند.
بازاریان و کسبه در مریوان نیز دست به اعتصاب زده و مغازه های خود را بستند.

در سقز، بوکان و پیرانشهر کلیه مغازه‌ها و همچنین بازار این شهر از صبح روز چهارشنبه ۲۱ شهریور در همبستگی با سایر شهرهای کردی در اعتراض و اعتصاب به سر می‌برند.
مردم سردشت نیز در اعتراض بە اعدام زندانیان سیاسی و کشتار فعالان سیاسی به اعتصاب سراسری کردستان پیوستند.

اقدامات حکومتی برای شکستن اعتصاب سراسری کردستان

در مقابل ماموران اطلاعاتی و امنیتی حکومت نیز در هراس از گسترده تر شدن اعتراضات هموطنان کرد، مغازه داران و بازاریان را تهدیدکردند تا به زور محلهای کسب و کار خود را باز کنند.
ماموران اطلاعاتی بعد از مواجه شدن با مقاومت کسبه، برای ایجاد رعب و وحشت در بین اعتصاب کنندگان، اقدام به علامت گذاری مغازه های بسته در شهر اشنویه کرده و آنها را تهدید به دستگیری و شکنجه نمودند.
طبق گزارشات دریافتی، در شهر بانه اینترنت بشدت کند و ضعیف شد و در بسیاری از مناطق بصورت کامل قطع شده بود.

همچنین خانم مریم رجوی روز چهارشنبه ۲۱شهریور۹۷، به‌دنبال اعتصاب سراسری مردم شهرهای کردستان که در اعتراض به حمله موشکی رژیم آخوندی به مقرهای احزاب کردی و اعدامهای جنایتکارانه سه مبارز کرد توسط رژیم آخوندی، بپاخاسته‌اند، درود فرستاد.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود