اعتصاب سراسری کامیونداران در هیجدهمین روز از دور جدیدشان

0

رانندگان کامیون ایران که در دور جدید اعتصاب سراسری خود به دنبال فراخوانی از روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷، در اعتراض به برآورده نشدن مطالباتشان آغاز شده است، روز سه‌شنبه ۱۷ مهر ۹۷، برای هیجدهمین روز در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت.

این اعتصاب روز سه‌شنبه برای هیجدهمین روز در بسیاری از شهرهای ایران از جمله: تبریز، بندر خمینی، اصفهان، بندرعباس، عسلویه، شهرضا، نطنز، زرین‌شهر، سنندج، مبارکه و استان قزوین، ادامه یافت.

طرفندهای حکومت برای پایان دادن به اعتصاب سراسری کامیونداران:
  • ماموران حکومتی بعد از اینکه تابلو پایانه مبارکه را پائین آورده و بر سر در پایانه تابلو پارکینگ اویزان کردند، راننده ها را تحت فشار قرار داده اند تا برای هر شب پارک در پایانه ۱۰۰۰۰ تومان بپزدازند و وقتی با مخالفت راننده ها روبرو شدند به ترفند جدیدی روی آوردند و گفتند باید ماشینها را از پایانه خارج کنند تا با خالی شدن پایانه وفیلمبرداری از آن اعتصاب را تمام شده نشان دهند.
  • روز سه شنبه ۱۷ مهر ۹۷، در شهرهای مختلف از طرف حکومت، پیامک هایی با محتوای زیر به منظور وادار کردن رانندگان به شکستن اعتصابشان فرستاد:
    ناوگان شما از ۱ تا ۱۴ مهر كار نكرده ولی ۱۰۰۰لیتر سهمیه سوخت دریافت كرده اید كه اگر تكرار كنید سهمیه سوخت شما تا پایان مهر حذف خواهد شد.
    مالك محترم ناوگان،سلام با توجه به اینكه ناوگان شما از مورخ ۱۳۹۷۰۷۰۱ لغایت ۱۳۹۷۰۷۱۴ فاقد كاركرد باربری بوده و در این ایام بیش از ۱۰۰۰لیتر سهمیه سوخت گازوئیل یارانه ای دریافت كرده اید ، در صورت تكرار موضوع، سهمیه سوخت شما تا پایان مهر ۹۷ حذف خواهد گردید.
  • برای تعدادی از کامیونداران اعتصابی و معترض شهر مبارکه اصفهان، روی موبایل و یا تلفن منزل شان از طرف رژیم اس.ام.اس گذاشته شده که فردا چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷، تا ساعت ۹صبح خودشان را به اطلاعات معرفی کنند. در غیر اینصورت با حکم جلب به خانه شان ریخته و کارت هوشمندشان را می سوزانند.

طبق گزارشات رسیده، روز گذشته ۲ تن دیگر از اعتصاب‌کنندگان بازداشت شدند. با این احتساب شمار بازداشت شدگان تا کنون به ۲۵۶ نفر می‌رسد.

محسن کرمی، سرپرست دادستانی قزوین از بازداشت دو تن دیگر از معترضان در این رابطه طی هفته‌های اخیر خبر داد و اتهامات مطرح شده علیه این افراد را “ایجاد ناامنی” و “اخلال در حمل و نقل” عنوان کرد. وی همچنین گفت که “پس از ارسال پرونده این افراد به دادگاه ما اشد مجازات را برای آن‌ها تقاضا داریم و اگر محاربه آنان محرز شود احکام سنگینی همچون اعدام در انتظار ایشان خواهد بود”.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود