اعتصاب سراسری کامیونداران در نوزدهمین روز از دور جدیدشان

0

رانندگان کامیون ایران که در دور جدید اعتصاب سراسری خود به دنبال فراخوانی از روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷، در اعتراض به برآورده نشدن مطالباتشان آغاز شده است، روز چهار‌شنبه ۱۸ مهر ۹۷، برای نوزدهمین روز در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت.

این اعتصاب روز چهار‌شنبه برای نوزدهمین روز در بسیاری از شهرهای ایران از جمله: تبریز، اصفهان، دورود، شیراز، شهرکرد، شهرضا، سمیرم، محلات، سلفچگان، ساوه و مبارکه، ادامه یافت.

وضعیت اعتصاب در شهرها:
  • رانندگان اعتصابی کامیون و تریلداران در اعتراض به عدم پاسخگویی به درخواستهایشان که مدت ۱۸ روز است بخاطر آن در اعتصاب هستند، در مقابل فرمانداری اصفهان دست به تجمع زدند.
  • جمعی از رانندگان معترض کامیون در فلکه استخر در زرین شهر دست به تجمع زده و خواستار رسیدگی و پاسخگویی به خواسته هایشان شدند.
  • رانندگان زحمتکش در مبارکه در مقابل فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند و خواستار پاسخگویی برای رسیدگی به خواسته‌هایشان شدند.

اسدالله کارگر، رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران در رابطه با تاثیر اعتصاب کامیون‌داران بر قیمت میوه گفت: “افزایش هزینه حمل و نقل و کاهش تردد کامیون‌های بار بر قیمت میوه تاثیرگذار است، زیرا میوه با قیمت بیشتر و با تاخیر به میادین اصلی عرضه میوه و سبزی منتقل می‌شود”.

در حالی که تعداد زیادی از رانندگان کامیون طی روزهای گذشته از مسدود شدن کارت‌های هوشمند سوخت خودروهای خود خبر داده بودند، حسین مالکی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری مدعی شد: “حدود ۳۰ کارت هوشمند کامیونداران طی چند روز گذشته مسدود شده بود که با رفع نقص فنی مشکل آنان برطرف شد.
تاکنون هیچ کارت هوشمندی از کامیونداران مسدود نشده، مگر اینکه کارت هوشمند به دلایل فنی و راهنمایی و رانندگی اعمال قانون شده باشد”.

طی روزهای گذشته دست‌کم ۲۵۶ نفر در استان‌های قزوین، البرز، اردبیل، اصفهان، فارس، سمنان، کرمانشاه، زنجان، همدان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شهرستان‌های نهاوند، بجنورد، کنگان، پاکدشت، نیشابور، شیروان، سنندج، آذرشهر، گرگان، بندرگز، ایذه، رزن، هرسین، دالاهو، زرند و شهرکرد بازداشت شده بودند؛ اتهام این افراد “افساد فی‌الارض”، “اخلال در نظم و امنیت” و “قطاع‌الطریق” عنوان شده بود.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود