اعتصاب سراسری کامیونداران در بیست و یکمین روز از دور جدیدشان

0

رانندگان کامیون ایران که در دور جدید اعتصاب سراسری خود به دنبال فراخوانی از روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷، در اعتراض به برآورده نشدن مطالباتشان آغاز شده است، روز جمعه ۲۰ مهر ۹۷، برای بیست و یکمین روز در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت.

این اعتصاب روز جمعه برای بیست و یکمین روز در بسیاری از شهرهای ایران از جمله: قروه، سنندج، زرین شهر، مبارکه، اردبیل، بندر امام خمینی، شیراز، ورزنه، شهرکرد و اصفهان، ادامه یافت.

    • بخش حمل‌ و نقل فدراسیون متحد کارگران دانمارک که دارای ۵۰هزار عضو است، با صدور بیانیه‌یی، حمایت کامل خود را از اعتصاب رانندگان کامیون در ایران ابراز و با آنها اعلام همبستگی کرد.
      این بیانیه‌یی طی برنامه‌یی در مقابل مقر این سندیکا با حضور رئیس و ۲۰تن از اعضای هیأت مدیره آن قرائت شد.

 

همبستگي سندیکای رانندگان دانمارک با رانندگان اعتصابی ایران

  • رانندگان رومشگان صبح امروز پنجشنبه  بدلیل پایین بودن کرایه و گرانی لوازم خودرو اعتصاب کردند.
  • یکی از رانندگان اعتصابی که برای روشن کردن کامیون خود جهت  شارژ باطری اقدام کرده بود متوجه شد که در داخل کامیون یک پرنده لانه کرده و تخم گذاشته است. وی سوگند خورد تا زمانی که جوجه های پرنده از تخم خارج نشوند کامیونش را استارت نزند.

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در خصوص افزایش قیمت میوه گفت: “حمل و نقل و خرید سبدهای توزیع میوه هرکدام به میزانی با قیمت دلار افزایش داشته است. کامیون‌دارها هم مشکلات تهیه لاستیکشان حل نشده و این قضیه هم مزید بر علت شده که قیمت میوه در بازار افزایش یابد. در مجموع اعتراض کامیون‌دارها هم به خاطر بالاتر بردن کرایه‌ها است که بر حمل و نقل تاثیر می‌گذارد”.

لازم به ذکر است که طی روزهای گذشته دست‌کم ۲۶۱ نفر در استان‌های قزوین، البرز، اردبیل، اصفهان، فارس، سمنان، کرمانشاه، زنجان، همدان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شهرستان‌های نهاوند، بجنورد، کنگان، پاکدشت، نیشابور، شیروان، سنندج، آذرشهر، گرگان، بندرگز، ایذه، رزن، هرسین، دالاهو، گلپایگان، زرند و شهرکرد بازداشت شده بودند؛ اتهام این افراد “افساد فی‌الارض”، “اخلال در نظم و امنیت” و “قطاع‌الطریق” عنوان شده بود.

 

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود