اعتصاب سراسری کامیونداران در بیست و دومین روز از دور جدیدشان

0

اعتصاب سراسری کامیونداران ایران که در دور جدید اعتصاب سراسری خود به دنبال فراخوانی از روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷، در اعتراض به برآورده نشدن مطالباتشان آغاز شده است، روز شنبه ۲۱ مهر ۹۷، برای بیست و دومین روز در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت.

این اعتصاب روز شنبه برای بیست و دومین روز در بسیاری از شهرهای ایران از جمله: قروه، سنندج، زرین شهر، مبارکه، اردبیل، بندر امام خمینی، شیراز، ورزنه، شهرکرد و اصفهان، ادامه یافت.

روز شنبه ۲۱ مهر ۹۷، کامیونداران اعتصابی در مسیر سبزوار – مشهد تجمع کردند. آنها جلوی کامیون های اعتصاب شکن را می گرفتند. اما نیروی سرکوبگر انتظامی وارد شده و رانندگان تجمع کننده را تهدید می کرد. با این حال کامیونداران اعتصابی به تجمع خودشان و اعتراض به رانندگان اعتصاب شکن ادامه دادند.
یکی از رانندگان جلوی کامیونی که عبور می کرد را گرفت و آن را خائن خطاب کرد که نیروی انتظامی مانع او شد و وی را به کنار جاده کشاند.

رانندگان کامیون در یزد در بیست و یکمین روز اعتصاب خود، از بارگیری خود داری کردند.

لازم به ذکر است که طی روزهای گذشته دست‌کم ۲۶۱ نفر در استان‌های قزوین، البرز، اردبیل، اصفهان، فارس، سمنان، کرمانشاه، زنجان، همدان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شهرستان‌های نهاوند، بجنورد، کنگان، پاکدشت، نیشابور، شیروان، سنندج، آذرشهر، گرگان، بندرگز، ایذه، رزن، هرسین، دالاهو، گلپایگان، زرند و شهرکرد بازداشت شده بودند؛ اتهام این افراد “افساد فی‌الارض”، “اخلال در نظم و امنیت” و “قطاع‌الطریق” عنوان شده بود.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود