اعتصاب رانندگان خودروهای پسماند شهرداری ارومیه در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه

0
صبح امروز سه‌شنبه ۷ خرداد ۹۸، رانندگان خودروهای پسماند شهرداری ارومیه در اعتراض به نپرداختن حقوق های عقب مانده خود بر سرکار حاضر نشده و دست به اعتصاب زدند.
سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری به عنوان یکی از سازمان‌هایی است که رابطه مستقیم با حیات و زندگی سالم مردم دارد چرا که برای داشتن زندگی سالم و به دور از هرگونه آلودگی جمع‌آوری زباله‌های عفونی و غیر عفونی از اصول مهمی است که باید رعایت شود.
پیشتر رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه در مصاحبه‌ای گفته بود: روزانه به طور میانگین ۵۰۰ تن زباله در این شهر تولید می شود که با فرهنگ سازی تفکیک از مبدا و سلسله اقدامات فرهنگسراهای شهرداری و دفاتر تسهیل گری ارومیه امکان کاهش ان تا یک سوم موجود وجود دارد.
قابل ذکر که رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با اشاره به  اینکه برای دفن زباله ها زمینی به مساحت ۸۰ هکتار در نظر گرفته شده است افزود: زباله های شهر ارومیه، دهیاری و شهرهای سرو، سیلوانا، نوشین شهر و قوشچی در محلی به نام سایت نازلو به صورت مکانیزه و با ماشین آلات مختلف حمل و دفن می شوند.
توضیح: پسماند (Waste) یا زباله به مواد جامد، مایع و گاز (غیر از فاضلاب) گفته می‌شود که بطور مستقیم یا غیر مستقیم حاصل فعالیت انسان بوده و از نظر تولید کننده زاید تلقی می‌شود

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود