اعتصاب دانش آموزان دبیرستان دخترانه زینبیه در کامیاران

0
صبح روز یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸، دانش آموزان دبیرستان دخترانه زینبیه در شهر کامیاران بدنبال درخواست پرداخت هزینه برگه امتحانی از سوی معاون مدرسه دست به اعتصاب زده بودند با عقب نشینی مدیران دبیرستان پایان یافت.
صبح یکشنبه ساعت ۱۰۳۰دقیقه که قرار بود یکی از امتحانات پایانی این دانش آموزان برگزار شود. قبل از شروع امتحان معاون مدرسه دانش آموزان را به صف کرد و از آنها خواست که ۵۰  هزار تومان بابت هزینه برگهای امتحانی را پرداخت کنند، اما این درخواست با مقاومت دانش آموزان روبه رو شد و به همین دلیل دست به اعتصاب زدند.
مقاومت و اعتصاب دانش آموزان باعث شد که فرماندار رژیم آخوندی و رئیس آموزش و پرورش که به این مدرسه رفته بودند، نسبت به پرداخت هزینه برگه امتحانی عقب نشینی کنند. بعد از این بود که دانش آموزان سر جلسه امتحان حاضر شدند.
دبیرستان دخترانه زینبیه از بزرگترین و مهمترین دبیرستان های شهرستان کامیاران می باشد.
کامیاران یکی از شهرهای استان کردستان و مرکز شهرستان کامیاران است که در فاصله ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج و ۵۵ کیلومتری شمال شهر کرمانشاه واقع شده‌است. فرهنگ این شهرستان نیز مانند سایر نواحی استان کردستان است و مردم آن به زبان کردی تکلم می‌کنند. زبان ساکنان این شهر کردی اردلانی است، اما بخشی از مردم شهر از گویشوران هورامی و کلهری هستند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود