اعتصاب بازار ابزار و ماشین آلات اصفهان

0

اعتصاب بازار ابزار و ماشین آلات اصفهان در اعتراض به گرانی و بالا رفتن قیمت دلار
روز یکشنبه ۷ مرداد ۹۷، بازاریان و کسبه بازار ابزار و ماشین آلات در اصفهان در اعتراض به گرانی و بالا رفتن قیمت دلار و وضعیت نابسامان اقتصادی دست به اعتصاب زده و مغازه‌های خود را بستند.

با توجه به گزارشات رسیده پیرامون معاملات ارزی در بازار امروز یکشنبه ۷ مرداد ۹۷، تهران حاکی است که همین الان نرخ دلار مرز ۱۱ هزار تومان را پشت سر نهاده است. این گزارشات حاکی است که از صبح امروز نرخ دلار، ارزهای خارجی و سکه از کنترل خارج شده و بصورت ساعتی در حال افزایش است. وضعیتی که در اقتصاد تحت کنترل سپاه قابل پیش بینی بود، هرچند کارشناسان بر این باورند که این هنوز نقطه‌ی اوج نیست.

دو نگاه عمده در مورد افزایش شتابان بهای دلار مطرح می‌شود. نگاه نخست آنرا محصول سیاست‌های پولی برنامه ریزان می‌داند و از جمله نتایج پایان دادن به حیات موسسات مالی و اعتباری و کاهش سود بانکی به شمار می‌آورد که باعث شد حجم قابل توجهی از نقدینگی روانه بازار ارز شود ونهایت این بازار را از کنترل خارج کند.

نگاه دوم اساس این وضعیت را سیاست‌های آمریکا علیه نظام و در پیش بودن تحریم‌ها عنوان می‌کند. به این معنی که سیاست‌های آمریکا علیه اقتصاد نظام و تحریم‌هایی که بخشی از آن از مرداد و بخش دیگر از آبان‌ماه آغاز خواهد شد، اقتصاد نظام را دستخوش تلاطم کرده است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود