اعتراض کارگران کارخانه کمباین‌سازی تبریز

0

اعتراض کارگران کارخانه کمباین‌سازی تبریز
جمعی از کارگران کارخانه کارخانه کمباین‌سازی تبریز که شمار آن‌ها تا ۴۰ نفر برآورد می‌شود، خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی خود ازسوی مسئولان شدند.

این کارگران به‌صورت قراردادی در این واحد صنعتی نیمه تعطیل مشغول به کار هستند.
با اینکه بار‌ها شرایط دشوار کاری آنها از رسانه‌های جمعی اطلاع‌رسانی شده است اما تاکنون هیچ توجهی به تغییر شرایط یا رسیدگی به وضعیت این کارگران نشده است. موضوعی که به تفسیر این افراد ناشی از مهم نبودن این وضعیت برای کارفرما و مسئولان محلی و استانی به حساب می‌آید.

این کارگران خواستار آن هستند که هرچه سریعتر مسئولان به مشکلات این واحد صنعتی رسیدگی کنند.
آنها می‌گویند: در صورت ادامه بی‌توجهی مسئولان به کمباین‌سازی تبریز به زودی شاهد تعطیلی کامل آن و بیکاری کارگرانش خواهیم بود.
در حال حاضر کارگران کمباین‌سازی تبریز در بدترین شرایط مشغول به کار هستند و دو سال است که با فروض ضایعات ماهانه حدودا ۵۰۰هزار تومان حقوق دریافت میکنند.

این درحالی است که همچنان محصولات کارخانه هم در داخل کشور و هم در خارج از آن مشتریان خود را دارا می باشد.
این کارگران همجنین می‌گویند چندین سال است کارفرما به دلایلی که ما کارگران از آن بی‌اطلاعیم کارخانه را‌‌ رها کرده و ما کارگران سرگردان شده‌ایم در این بین اگر مسئولان تعیین تکلیف کنند خودمان به تنهایی ادامه می دهیم .

کارگران کمباین سازی با بیان اینکه در این واحد هیچ مسئولی نیست که پاسخگوی کارگران باشد، افزود: به سبب بدهی‌های انباشته هرچند وقت یکبار طلبکاران مالی شرکت به کارخانه می‌آیند و قصد تصاحب کارخانه را دارند. از آنجا که این کارخانه ظرفیت اشتغال حدودا ۶۰۰ کارگر را دارد و برای فروش محصولات تولیدی خود هیچ مشکلی ندارد، از مسئولان برای چندمین بار درخواست داریم برای رفع مشکلات پیش آمده که امنیت شغلی کارگران را به خطر انداخته، چاره‌اندیشی کنند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود